Architektura MuratorProjektyBiurowiec Fern Office w Łodzi – nowy projekt pracowni NOW Andrzeja Owczarka

Biurowiec Fern Office w Łodzi – nowy projekt pracowni NOW Andrzeja Owczarka

Na terenie dawnej fabryki Ramischa w Łodzi już wkrótce powstanie nowy budynek biurowo-handlowy z ogólnodostępnym, zielonym dachem. W ramach inwestycji przewidziano też wielopoziomowy parking, pierwszy prywatny obiekt tego typu w mieście.

Biurowiec Fern Office w Łodzi – nowy projekt pracowni NOW Andrzeja Owczarka
Biurowiec Fern Office Łódź, ul. Piotrkowska
AutorzyNOW Biuro Architektoniczne
InwestorOPG Property Professionals
Powierzchnia użytkowa8045.0 m²
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2021

Biurowiec Fern Office to kolejna inwestycja planowana w ramach rewitalizacji dawnych zakładów włókienniczych Franciszka Ramischa. O charakterze obiektu decydować będzie w dużej mierze zieleń na dachu i elewacji oraz rozbudowany program. Pięciopiętrowy budynek według projektu pracowni NOW uzupełni pierzeję ulicy Piotrkowskiej, oferując ponad 8 tys. m2 powierzchni użytkowej.

Na dachu obiektu architekci przewidzieli ogólnodostępną przestrzeń z klubem muzycznym, restauracją, kinem letnim i tarasem widokowym. Roślinność gęsto pokrywająca elewację od strony ulicy Sienkiewicza i rynku OFFa, a także dostępny publicznie zielony dach z instalacjami sportowo-rekreacyjnymi stanowią wyraz najwyższej troski o jakość przestrzeni miejskiej w reprezentacyjnej części Łodzi, jaką jest ścisłe centrum – podkreśla Andrzej Owczarek, szef biura architektonicznego NOW i główny projektant inwestycji.

Obiekt wyróżniać będzie także wysoka na trzy kondygnacje brama wejściowa, która od strony deptaka zachowa widok na znajdujące się w głębi pofabryczne zabudowania z czerwonej cegły, oraz przestronna recepcja z oryginalną konstrukcją świetlną i dwukondygnacyjną zieloną ścianą. Efektywnie zaprojektowany układ komunikacji wewnętrznej, wyjątkowo niski współczynnik R/O budynku (add-on factor) na poziomie 3,1%, uwolnione od ścian konstrukcyjnych kondygnacje oraz podniesione podłogi techniczne umożliwią płynne dopasowanie aranżacji do zmieniających się w czasie zespołów czy stylu pracy.

Uzupełnieniem inwestycji będzie sześciokondygnacyjny garaż, który powstanie na terenie OFFa od ulicy Sienkiewicza. 222 miejsca parkingowe dla gości i najemców, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych i 25 dla rodzin z dziećmi, a także 10 stanowisk do ładowania pojazdów elektrycznych – to wszystko przy asyście systemu ułatwiającego znalezienie wolnego miejsca, ergonomicznych, dwupoziomowych platform samochodowych oraz panoramicznej windy obsługującej wszystkie kondygnacje. Po wielu latach dyskusji i przymiarek, w strefie ulicy Piotrkowskiej w końcu powstanie pierwszy prywatny parking wielopoziomowy, o który od dawna zabiegają mieszkańcy Łodzi – zwraca uwagę Andrzej Owczarek. Tożsamość przestrzeni podkreślą dodatkowo nowe kontenery morskie, w których znajdą się kolejne butiki, showroomy i pop-up store’y. Zarówno biurowiec, jak i parking mają być gotowe w 2021 roku.

Biurowiec Fern Office w Łodzi – nowy projekt pracowni NOW Andrzeja Owczarka
Biurowiec Fern Office w Łodzi – nowy projekt pracowni NOW Andrzeja Owczarka
Biurowiec Fern Office w Łodzi – nowy projekt pracowni NOW Andrzeja Owczarka
Biurowiec Fern Office w Łodzi – nowy projekt pracowni NOW Andrzeja Owczarka
Parking wielopoziomowy, widok od strony ul. Sienkiewicza
Nowy Ratusz w Łodzi: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt nowej siedziby Urzędu Miasta Łodzi. Zwyciężyło konsorcjum biur Draft, Lumioo, Projekt Officyna i AMP. Jak zapowiada Hanna Zdanowska, nowy ratusz będzie realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Prezentujemy wszystkie prace nagrodzone i nadesłane na konkurs.
Zajezdnia Chocianowice w Łodzi według biura Rysy Architekci Wkrótce rozpocznie się modernizacja najstarszej zajezdni tramwajowej w Łodzi. Projekt przebudowy historycznych obiektów w Chocianowicach opracowało biuro Rysy Architekci.
Manu Park w Łodzi projektu Design Lab Group Manu Park w Łodzi zaoferuje 142 mieszkania i 10 lokali usługowych. Budynek u zbiegu ulic Ogrodowej i Nowomiejskiej w samym centrum miasta zaprojektowała lokalna pracownia Design Lab Group.
Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA] Dawnej była tu przędzalnia bawełny, dziś powstają kosmetyki do stylizacji paznokci. Prezentujemy nową aranżację siedziby Indigo Nails w Łodzi autorstwa lokalnej pracowni Reform Architekt.
Hotel PURO Łódź: dziedzictwo przeszłości w nowoczesnym wydaniu Sieć PURO od lat stawia  na wyraziste rozwiązania architektoniczne oraz współpracę z uznanymi projektantami i artystami. Za projekt hotelu PURO Łódź odpowiada pracownia ASW Architekci z Poznania.
Brama Miasta Łódź: projekt medusa group w Nowym Centrum Łodzi Brama Miasta została oddana do użytku. Za projekt dwóch budynków na głównej osi Nowego Centrum Łodzi odpowiada śląska pracownia medusa group