Architektura MuratorProjektyBiurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie

Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie

W reprezentacyjnej części Alej Jerozolimskich, między ikonicznymi gmachami z lat 30. XX wieku, stanie biurowiec projektu pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie
Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania między nowym budynkiem a gmachem Instytutu Geograficznego architekci zaprojektowali wysadzany drzewami pasaż; il. serwis prasowy

Na niewielkiej działce między dawnymi gmachami Związku Pracowników Samorządu Terytorialnego RP (proj. Leon Suzin, 1936) i Wojskowego Instytutu Geograficznego (proj. Antoni Dygat, 1937) przy Alejach Jerozolimskich przez lata mieściły się prowizoryczne zabudowania Drukarni Sztabu Generalnego WP. Niedawno obiekt został rozebrany. W jego miejscu firma Yareal Polska planuje realizację 7-piętrowego budynku, który zaoferuje 500 m2 przestrzeni handlowo-usługowej w parterze i 11 tys. m2 biurowej na sześciu pozostałych kondygnacjach.

Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie
Wizualiazacja; il. serwis prasowy

Do dyspozycji pracowników na ostatnim piętrze będzie rozległy taras o powierzchni ok. 330 m2. W nawiązaniu do charakterystycznych obiektów w sąsiedztwie, biurowiec otrzyma podobne podziały i artykulację fasad, w części licowanych kamieniem. Inwestor ubiega się dla budynku o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Oznacza to m.in., że obiekt zasilany będzie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. W ramach inwestycji powstanie też wysadzany szpalerami drzew pieszy pasaż, łączący Aleje z równoległą ul. Nowogrodzką. Powierzchnia typowego piętra wyniesie 1920 m2.

Zakończenie realizacji: 2018

Budynek mieszkalny SOHO 18 w Warszawie Rozpoczyna się kolejny etap realizacji wielofunkcyjnej dzielnicy na warszawskim Kamionku. W ramach założenia SOHO Factory już wkrótce powstanie nowy budynek mieszkalny projektu biura HRA Architekci.
Nowogrodzka Square W centrum Warszawy powstanie kolejny biurowiec. Budynek dostosowano do sąsiedniej zabudowy zarówno pod względem gabarytów, jak i rozwiązań architektonicznych elewacji. Za projekt odpowiada pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.
Biurowiec ze ścianką wspinaczkową projektu Hermanowicz Rewski Architekci Najbardziej charakterystycznym elementem projektu jest wysokie na cztery kondygnacje lobby ze ścianką wspinaczkową.
Biurowiec Schindler Wielkie koncerny coraz częściej chcą kreować swój wizerunek także poprzez architekturę. Firma Schindler na projekt warszawskiej siedziby ogłosiła więc konkurs. Wygrała młoda pracownia grotte art