19-sto piętrowa wieża będzie dominantą kompleksu i jednym z najwyższych budynków w Łodzi. Projekt powstał w warszawskiej pracowni PRC Architekci.
Źródło: materiały prasowe inwestora
Kompleks Piotrkowska 155 powstanie w centrum Łodzi, przy skrzyżowaniu najważniejszych osi miasta – ulicy Piotrkowskiej i alei Mickiewicza. Domintantą założenia będzie 19-sto piętrowa wieża o wysokości 76 m, w której znajdzie się ponad 25 tys. m2 przestrzeni biurowej i usługowej. W skład założenia wejdą także 7-mio piętrowy hotel oraz 5-cio piętrowy budynek biurowy. Koncepcja architektoniczna powstała w warszawskiej pracowni PRC, odpowiedzialnej m.in. za takie projekty jak biurowiec Atrium 2 oraz rewitalizacja dawnej fabryki Norblina w Warszawie.
Liczący 149 pokoi hotel i najwyższy budynek będą połączone wspólnym parterem i pierwszym piętrem o powierzchni 2 tys. m2, na których znajdą się sklepy, kawiarnie, restauracje oraz centrum fitness i klinika medyczna. Natomiast w dwóch sąsiadujących budynkach (19 i 5 pięter) znajdzie się powierzchnia biurowa klasy A+ o całkowitej powierzchni najmu 21 tys. m2 oraz 4 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej.
Inwestorem jest firma Master Management Group. Prace budowlane rozpoczną się w listopadzie tego roku, a otwarcie kompleksu planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.
Punktem wyjścia dla projektu siedziby firmy były rosnące na terenie działki kępki brzóz, które architekci postanowili zachować i wyeksponować – o realizacji pracowni James & Mau Arquitectura pisze Jerzy S. Majewski.
Projektanci zaakcentowali strefę wejścia głównego do biurowca dzięki dynamicznej kompozycji brył ułożonych w strukturę kwarcu – o realizacji biura k2w architekci pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.
Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie. Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.