Architektura MuratorProjektyBiurowiec Piotrkowska 155 w Łodzi

Biurowiec Piotrkowska 155 w Łodzi

19-sto piętrowa wieża będzie dominantą kompleksu i jednym z najwyższych budynków w Łodzi. Projekt powstał w warszawskiej pracowni PRC Architekci.

Biurowiec Piotrkowska 155 w Łodzi
Źródło: materiały prasowe inwestora

Kompleks Piotrkowska 155 powstanie w centrum Łodzi, przy skrzyżowaniu najważniejszych osi miasta – ulicy Piotrkowskiej i alei Mickiewicza. Domintantą założenia będzie 19-sto piętrowa wieża o wysokości 76 m, w której znajdzie się ponad 25 tys. m2 przestrzeni biurowej i usługowej. W skład założenia wejdą także 7-mio piętrowy hotel oraz 5-cio piętrowy budynek biurowy. Koncepcja architektoniczna powstała w warszawskiej pracowni PRC, odpowiedzialnej m.in. za takie projekty jak biurowiec Atrium 2 oraz rewitalizacja dawnej fabryki Norblina w Warszawie.

Liczący 149 pokoi hotel i najwyższy budynek będą połączone wspólnym parterem i pierwszym piętrem o powierzchni 2 tys. m2, na których znajdą się sklepy, kawiarnie, restauracje oraz centrum fitness i klinika medyczna. Natomiast w dwóch sąsiadujących budynkach (19 i 5 pięter) znajdzie się powierzchnia biurowa klasy A+ o całkowitej powierzchni najmu 21 tys. m2 oraz 4 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej.

Inwestorem jest firma Master Management Group. Prace budowlane rozpoczną się w listopadzie tego roku, a otwarcie kompleksu planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Biurowiec Piotrkowska 155 w Łodzi
Źródło: materiały prasowe inwestora
Budynek The Office w Niepołomicach Punktem wyjścia dla projektu siedziby firmy były rosnące na terenie działki kępki brzóz, które architekci postanowili zachować i wyeksponować – o realizacji pracowni James & Mau Arquitectura pisze Jerzy S. Majewski.
Siedziba All Windows w Nysie Projektanci zaakcentowali strefę wejścia głównego do biurowca dzięki dynamicznej kompozycji brył ułożonych w strukturę kwarcu – o realizacji biura k2w architekci pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.
Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.