Architektura MuratorProjektyCentralna Park projektu SUD Architekt Polska

Centralna Park projektu SUD Architekt Polska

W pobliżu Dworca Centralnego w Warszawie powstanie 200 metrowy wieżowiec. Projekt najnowszej inwestycji PKP opracowała pracownia SUD Architekt Polska.

Projekt zakłada zabudowanie fragmentu centrum Warszawy o powierzchni dwóch hektarów, położonego w pobliżu Dworca Centralnego, pomiędzy ulicami Chmielną, Żelazną, Alejami Jerozolimskimi i Aleją Jana Pawła II. Według planów zagospodarowania dla tego terenu, na nieruchomości miałaby powstać zabudowa biurowa z lokalami handlowo - usługowymi oraz hotel.

Głównym elementem koncepcji jest 200 - metrowy wieżowiec, umiejscowiony na rogu Al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Projekt zakłada funkcjonalne połączenie terenu inwestycji z Dworcem Centralnym oraz z przystankiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Koncepcja przewiduje liczne zielone pasaże, atria i miejskie place, które będą mogły pełnić funkcję zewnętrznej poczekalni dla pasażerów oczekujących na pociąg. W centrum kompleksu miałaby powstać piesza promenada, a w budynkach wiszące i dachowe ogrody. Szacowana wartość inwestycji wynosi około 350 mln euro. Realizacja mogłaby rozpocząć się w 2018 i będzie połączona z remontem linii średnicowej.

Tagi:
Hypérion w Bordeaux – najwyższy drewniany wieżowiec Francji Właśnie oddano do użytku 50-metrowy budynek Hypérion w Bordeaux. Obiekt, wykonany w technologii betonowo-drewnianej według projektu pracowni Viguier Architecture, to obecnie najwyższa konstrukcja drewniana we Francji.
Warsaw UNIT: nowy wieżowiec Warszawy Warsaw UNIT to kolejny wieżowiec, jaki powstał na warszawskiej Woli. Koncepcję liczącego 200 metrów obiektu przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt.
Towarowa Towers projektu FS&P Arcus Rozpoczyna się budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers przy ulicy Prostej w Warszawie. Za projekt wieżowców odpowiada pracownia FS&P Arcus.
Solidna komercyjna architektura: o Skylinerze Łukasz Pancewicz Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, nowy warszawski wieżowiec spełnia je wszystkie. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Łukasz Pancewicz.
Skyliner w Warszawie: po wieżowcu oprowadza Michał Sadowski Zakończyła się budowa Skylinera, kolejnego wieżowca na warszawskiej Woli. Po realizacji oprowadza nas architekt Michał Sadowski z pracowni APA Wojciechowski [GALERIA].
WTC w Nowym Jorku: o konstrukcji World Trade Center W tym roku mija 20 lat od zamachu na WTC w Nowym Jorku. W wyniku ataku zginęło blisko 3 tys. osób. Przypominamy tekst konstruktora Adama Zbigniewa Pawłowskiego, profesora i wykładowcy Politechniki Warszawskiej, który szczegółowo objaśnia, dlaczego doszło do zawalenia się wież WTC i czy można było opóźnić katastrofę.