Architektura MuratorProjektyCentrum Konserwacji w Toruniu

Centrum Konserwacji w Toruniu

Pracownia Studium zaprojektowała nowy budynek Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

toruń
Budynek służyć ma historykom sztuki i specjalistom w dziedzinie konserwacji. Wyposażono go w klimatyzowane sale oraz szereg specjalistycznych urządzeń, m.in. komory klimatyczne, wyciągi przeciwpyłowe, instalacje odprowadzania odpadów chemicznych i mikrobiologicznych

Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego stanie przy ul. Sienkiewicza, na tyłach budynku Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Swoją formą nawiązywać ma do zabytkowej siedziby uczelni, ale architekci starali się nadać bryle nowoczesny charakter, wykorzystując w wykończeniu m.in. beton i miedzianą blachę oraz wprowadzając nieregularne rozstawy okien oraz ukośne, wycięte glify w szczytowych elewacjach.

Na dachach o ekspozycji południowej i zachodniej przewidzieli panele fotowoltaiczne, natomiast nad częścią pomieszczeń o ekspozycji północnej i wschodniej – otwarte poddasza, co umożliwiło wprowadzenie dużych okien dachowych, pozwalających na dłuższą penetrację światła dziennego. Powierzchnia użytkowa budynku to 2,2 tys. m2.

Tagi:
Komenda Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Toruniu według pracowni Gierbienis + Poklewski W konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Toruniu propozycja pracowni Gierbienis + Poklewski otrzymała tylko wyróżnienie, ale była jedyną, której autorzy – trochę wbrew oczekiwaniom zamawiającego – przewidzieli parking podziemny. Wszystko po to, by ograniczyć liczbę samochodów na placu przed budynkiem i więcej przestrzeni  przeznaczyć na miejskie aktywności.
Osiedle Naturia w Toruniu: nowa realizacja Kuryłowicz & Associates Zakończył się I etap realizacji zespołu mieszkalnego Naturia w Toruniu autorstwa studia Kuryłowicz & Associates. Naturia to miejsce, w którym architektura przeplata się z przyrodą, kłaniając się drzewom i dając mieszkańcom poczucie harmonii i spokoju – mówi Maria Saloni-Sadowska, kierownik projektu.
Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE w Toruniu: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki międzynarodowego konkursu architektonicznego na projekt budynku Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu. Pierwszą nagrodę i 1,5 mln złotych otrzymało biuro Baumschlager Eberle. Na podium też Ingarden & Ewý we współpracy z Kengo Kuma and Associates oraz wrocławskie studio P2PA.
Papierowe miasto. Niezrealizowane projekty nowoczesnego Torunia: wykład on-line Kolejny wykład z cyklu „ArchiLATO w Wozowni”. Tym razem o niezrealizowanych toruńskich projektach z lat 60. i 70. opowie historyczka sztuki Emilia Ziółkowska-Ganc.
Hala targowa w Toruniu Konkurs studialny na koncepcję nowej hali w Toruniu wygrała pracownia JSK Architekci, prowadzona przez pochodzących z tego miasta Zbigniewa Pszczulnego i Mariusza Rutza.
Zagospodarowanie Jordanek w Toruniu Projekt wielofunkcyjnego założenia wokół CKK Jordanki w Toruniu opracowali Kamila i Piotr Orliccy z gdyńskiego biura Elipsa.