Architektura MuratorProjektyCentrum kulturalne Fama we Wrocławiu

Centrum kulturalne Fama we Wrocławiu

W miejscu dawnego kina Fama na Psim Polu powstaje centrum biblioteczno-kulturalne według projektu biura Enone Architektura i Design.

Centrum kulturalne Fama we Wrocławiu
W dużych taflach szkła refleksyjnego odbijać się będą okoliczne budynki i zieleń; il. dzięki uprzejmości pracowni

Konkurs na projekt obiektu Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął w 2013 roku. Budynek zajmie działkę o powierzchni około 1000 m2 przy ulicy Bolesława Krzywoustego, w sąsiedztwie kamienic z przełomu XIX i XX wieku oraz osiedla z lat 80. Centrum swoją wysokością i gabarytami nawiązywać będzie do otaczającej zabudowy, ale inspirowaną modernizmem formą wyraźnie z nią kontrastować. Styl modernistyczny wśród tak zróżnicowanej kształtem, formą i kubaturą zabudowy wydaje się najodpowiedniejszy, uspokaja i porządkuje przestrzeń – tłumaczy główny projektant Rafał Sokołowski.

Na elewacjach zastosowano dwa rodzaje płyt betonowych: gładkie i żłobkowane. Zamiast tradycyjnych okien pojawią się duże tafle szkła refleksyjnego w ramach z polerowanego aluminium. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 1300 m2.

Zakończenie realizacji: 2016

Tagi:
Akademik BaseCamp we Wrocławiu W projekcie kluczowe było uwzględnienie w reprezentacyjnym kwartale miasta architektury tła, budynków poprzemysłowych sprzed ponad stu lat – o projekcie Grupy 5 Architekci pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Apartamentowiec Odrzańska we Wrocławiu Fasada wpisuje się w rytm szczytów sąsiednich kamienic i jest nieomal niematerialna, jak generowane cyfrowo obrazy wyświetlane w komputerze – o projekcie pracowni ARCHE i greenGO pisze Jerzy S. Majewski.
Apartamentowiec Studio Plac Dominikański we Wrocławiu Zakończyła się realizacja siedmiopiętrowego apartamentowca Studio Plac Dominikański we Wrocławiu. Budynek dla TOSCOM Development zaprojektowało pracownia Dziewoński, Łukaszewicz Architekci.
Cafe Berg we Wrocławiu Ten mały punkt na mapie Wrocławia jest przykładem rewitalizacji, w której oryginalna konstrukcja i współczesne materiały wspaniale się uzupełniają – o projekcie grupy 33_03 pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Budynek Braniborska 44 we Wrocławiu W trakcie projektowania budynku Braniborska 44 zgrabnie posłużono się metodą kształtowania jego elewacji poprzez negatyw i pozytyw. O nowej realizacji pracowni Arch_it pisze Anna Miśniakiewicz.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa [ZDJĘCIA] Dom handlowy Renoma we Wrocławiu po raz kolejny poddawany jest przebudowie. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji obiektu przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa.