Architektura MuratorProjektyCentrum Symulacji Medycznej w Lublinie

Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie

Nowy budynek Uniwersytetu Medycznego zaprojektowała Pracownia Architektoniczna 1997 z Poznania.

Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie
Budynek powstanie w miejscu rozebranej stołówki studenckiej na terenie kampusu Uniwersytetu Medycznego. Na elewacjach pojawi się tynk o kolorze i fakturze betonu, Il. serwis prasowy

Obiekt stanie na terenie uczelnianego kampusu przy ulicy Chodźki, w bezpośrednim sąsiedztwie Collegium Pharmaceuticum. Będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie 3,7 tys. m2. Elewacje budynku pokryje tynk organiczny o kolorze i fakturze betonu architektonicznego, zaś fragmenty ścian w parterze zostaną przeszklone.

Centrum będzie realizować nowatorskie formy kształcenia, wykorzystując tzw. fantomy do symulacji procedur medycznych i ratowniczych. Znajdzie się w nim m.in. sala operacyjna, symulator ambulansu ze sterownią, pracownie symulacji pielęgniarskich, położniczych i pediatrycznych, a także dwie sale dla oddziału intensywnej terapii, prosektorium oraz sala konferencyjna na 268 osób i pomieszczenia wypoczynkowe dla pacjentów. Projekt obiektu został wyłoniony w konkursie zorganizowanym prze władze uniwersytetu we współpracy z lokalnym SARP-em w 2013 roku.

Zakończenie realizacji: 2017

Tagi:
Rezydencja Ogród Saski w Lublinie: nowy projekt MTA Architekci W samym centrum Lublina, między ulicami Wieniawską, Jasną, Ewangelicką oraz Jana Karskiego, planowany jest zupełnie nowy kwartał. Zespół, pod nazwą Rezydencja Ogród Saski, zaprojektowała warszawska pracownia MTA Architekci.
Morwowa Tower w Lublinie Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja budynku Morwowa Tower w Lublinie. Projekt 18-kondygnacyjnej wieży opracowały wspólnie biura z Polski i Chin, w tym lokalne studio Kożuchowski Architekci i MAG Architekci z Warszawy.
WZORY LUBLINA: seria patternów inspirowanych detalami miasta Detale ikonicznych budynków Lublina stały się inspiracją dla architekta krajobrazu Tomasza Smutka do opracowania specjalnej kolekcji wzorów. Projekt powstał w ramach stypendium prezydenta Lublina.
Osiedle Słowackiego w Lublinie Lubelskie osiedle Słowackiego to pierwsza w Polsce realizacja humanistycznej wizji zespołu mieszkaniowego opartego o stworzoną przez Oskara Hansena ideę Linearnego Systemu Ciągłego.
Muzeum Ziem Wschodnich w Lublinie – wyniki konkursu Warszawska pracownia WXCA we współpracy z nowojorskim biurem Ralph Appelbaum Associates zwyciężyła w konkursie na projekt Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie. Na potrzeby nowo utworzonej placówki przeznaczono zabytkowy Pałac Lubomirskich.
Lublin: alternatywne opowieści o mieście Co wybieramy z bogatego zasobu naszej przeszłości, by opowiadać o mieście? Jakie narracje tworzymy, by dać poczucie przynależności i tożsamości mieszkańcom? Jakie oblicze miasta w ten sposób pokazujemy? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć badacze i animatorzy kultury na seminarium z cyklu Potencjał dziedzictwa.