Architektura MuratorProjektyDom Czerwony – nowy projekt pracowni 81.waw.pl

Dom Czerwony – nowy projekt pracowni 81.waw.pl

W willowej okolicy między Wolą a Jelonkami w Warszawie powstanie nowy dom wielorodzinny projektu pracowni 81.waw.pl.

Dom Czerwony – nowy projekt pracowni 81.waw.pl
Dom Czerwony, proj. 81.waw.pl

Przy ul. Znanej na warszawskiej Woli powstanie nowy dom według projektu pracowni 81.waw.pl. Podstawowym wymogiem inwestora było zaprojektowanie trójkondygnacyjnego budynku, który przy zachowaniu funkcjonalności i przestronności wpasowałby się w dość wymagającą do zagospodarowania wąską działkę. Obiekt, w którym zaplanowano sześć mieszkań, ma więc podłużny kształt. W sąsiedztwie znajdują się starsze, ceglane i nieotynkowane zabudowania, dlatego elewacja zostanie wykonana właśnie z czerwonej, ręcznie formowanej cegły. Każda kondygnacja oddzielona jest czarnymi płaszczyznami stropów, które od strony krótszych boków są wydłużone, tworząc podparcia balkonów i dodatkową osłonę od słońca. Aby podkreślić czarne detale i nadać bryle nowoczesny charakter, zostanie ona oświetlona liniowo. Ceglana elewacja przeplata się ze szklanymi elementami – w tych miejscach budynku znajdują się części dzienne. Główne wejście przewidziano od północy. Tam też zlokalizowano rampę zjazdową do podziemnego garażu.

Czytaj też: Dom po Drodze projektu KWK Promes |

Dom Leśny w Izabelinie projektu 81.waw.pl Kamienna elewacja Domu Leśnego w Izabelinie nawiązuje do ciemnych pni sosen, które rosną na działce. Natomiast wrażenie masywności czarnej bryły minimalizują wnęki wykończone jasnym drewnem.
Dom łąka Kwietna łąka porasta dach domu, który od ulicy jest prawie niewidoczny, a z drugiej strony ma duże przeszklenia otwierające widok na jezioro. Za projekt odpowiada warszawska pracownia 81.waw.pl.
Elewacja jak kora - Dom Leśny wśród sosnowych drzew Dom leśny to najnowszy projekt pracowni 81.waw.pl. Kamienna elewacja budynku nawiązuje do faktury i koloru sosnowej kory.
Dom Yenga projektu 81.waw.pl Forma niewielkiego budynku powstała w wyniku inspiracji popularną grą zręcznościową. Bryła domu wygląda tak, jakby zbudowano ją z drewnianych, prostopadłościennych klocków. Projekt powstał w pracowni 81.waw.pl.
Dom Pawilon projektu 81.waw.pl Pracownia 81.waw.pl zaprojektowała dom, który wyglądem nawiązuje do modernistycznych pawilonów. Patrząc na bryłę od strony ulicy widać, że inspiracją dla architektów były słynne realizacje Miesa van der Rohe.
Muzyczne wnętrza klubu studenckiego Gama Projekt przebudowy studenckiego klubu Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina powstał w pracowni 81.waw.pl. Inspiracją dla utrzymanych w bieli i czerni wnętrz była kolorystyka fortepianu.