Fabryczna Offices - kolejna realizacja MVRDV w Polsce

i

Autor: MVRDV Na wewnętrzne patio otworzą się przejścia prowadzące w stronę Łódzkiego Domu Kultury oraz ulicy Kilińskiego, tak, aby połączyć je z przestrzenią miejską.

Fabryczna Offices - kolejna realizacja MVRDV w Polsce

2018-02-02 16:42

Nowy kompleks biurowców powstanie w pobliżu stacji Łódź Fabryczna. Czterokondygnacyjny budynek stworzy otwarte podwórze, na którym stanie 13-piętrowy wieżowiec.

Nowa realizacja MVRDV powstanie przy ul. Kilińskiego. Warunki planu zagospodarowania przestrzennego zadecydowały o jej kształcie - czteropiętrowy, niższy budynek, zawierający w sobie przestrzeń handlową i biurową, skupiony jest wokół nasłonecznionego podwórza, które ma otworzyć nowe przejście przez działkę. W jego środku znajduje się 13-piętrowy wieżowiec. Obłe kształty budynku tworzą serię mniejszych brył, które w zamierzeniach czynią powstałą przestrzeń bardziej przyjazną.

Czytaj też: Concordia Design we Wrocławiu: dlaczego realizacja MVRDV budzi kontrowersje |

Holenderska pracownia będzie współpracować z Piotr Bilinski Architect przy części technicznej realizacji oraz LOLA Landscape Architect przy aranżacji przestrzeni publicznej oraz prywatnego ogrodu, który znajdzie się na dachu niższego budynku.

Budowa ma zacząć się latem 2018 i zakończyć w 2020 roku.