Architektura MuratorProjektyHiszpanie projektują na placu Garncarskim w Rzeszowie

Hiszpanie projektują na placu Garncarskim w Rzeszowie

Rozstrzygnięto konkurs na zabudowę Placu Garncarskego w Rzeszowe. W dwuetapowym konkursie zorganizowanym przez rzeszowski oddział SARP zwyciężyła koncepcja, której autorami są Joanna Jędruś-Cabrera, Juan Jose Baena Martinez, Marta Gomez Martinez oraz biuro Bakpak Architects S.C. Poprzez odwołanie do kształtu pieca garncarskiego oraz ceramiczne detale, autorom udało się nawiązać do kontekstu miejsca.

Plac Garncarski w Rzeszowie
Zabudowa Placu Garncarskiego w Rzeszowie, projekt: Eovastudio + Bakpak Architects, wizualizacje: Brick Visual, Imagina2
Tagi:
Z wizją w przyszłość: Bulwary Park w Rzeszowie [FILM] Ukończone niedawno dwa 18-kondygnacyjne wieżowce zespołu Bulwary Park należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Zespół Bulwary Park w Rzeszowie – najwyższa mieszkaniówka na Podkarpaciu Na zlecenie firmy APK Developer biuro Blok Architekci opracowało projekt zespołu mieszkaniowego przy rzeszowskich bulwarach. Ukończone właśnie 18-kondygnacyjne wieżowce należą do najwyższych obiektów mieszkalnych na Podkarpaciu.
Polska dojrzałość: jak w ciągu ostatnich 25 lat zmienił się Rzeszów W ramach jubileuszu 25-lecia zaplanowaliśmy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza: przełomowe obiekty użyteczności publicznej, przyjazne wszystkim użytkownikom miejskie place, bulwary, parki i skwery. Wybitne realizacje, które w znaczący sposób wpływają na życie lokalnych społeczności.
Rzeszów – miasto przyszłości Rzeszów znalazł się w czołówce rankingu „Polskie miasta przyszłości 2019/2020” opublikowanego ostatnio przez opiniotwórczy fDi Magazine. Autorzy brali pod uwagę różne czynniki, w tym główne inicjatywy podejmowane w celu przyciągnięcia inwestorów oraz realizowane projekty miejskie.
Osiedle Loft Rzeszów na dawnym terenie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego Na dawnym terenie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w gminie Krasne powstanie nowa podmiej-ska dzielnica. Za projekt założenia odpowiadają MWM Architekci.
Osiedle Loft Rzeszów – nowy projekt MWM Architekci Na terenie dawnego Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w gminie Krasne powstanie wkrótce nowa podmiejska dzielnica dla kilkunastu tysięcy mieszkańców. Za projekt założenia nawiązującego do artystycznych tradycji miejsca odpowiada lokalna pracownia MWM Architekci.