Architektura MuratorProjektyHotel Breath-in w Łodzi

Hotel Breath-in w Łodzi

Hotel Breath-In powstać ma w samym centrum w Łodzi, u zbiegu ulic Narutowicza i Sienkiewicza. Budynek o konstrukcji z drewna klejonego krzyżowo CLT zaprojektowała lokalna pracownia MAKAA.

Hotel Breath-in w Łodzi
Hotel Breath-InŁódź, skrzyżowanie ul. Sienkiewicza i Narutowicza
AutorzyMAKAA
Zespół projektowyarchitekci Katarzyna Waloryszak, Marcin Waloryszak, Rafał Zakrzewski
InwestorTHI
Powierzchnia terenu632.0 m²
Powierzchnia zabudowy632.0 m²
Powierzchnia użytkowa2900.0 m²
Kubatura10648.0 m³
Projekt (data)2020

Hotel Breath-In zaplanowano na niewielkiej, narożnej działce przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Sienkiewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie Filharmonii Łódzkiej w samym centrum miasta. Projekt butikowego hotelu na zlecenie firmy THI opracowało biuro MAKAA Katarzyny i Marcina Waloryszaków. Siedmiokondygnacyjny obiekt architekci przewidzieli na planie zbliżonym do litery L, tworząc od wewnętrznej strony mały dziedziniec, który dodatkowo doświetla pomieszczenia. Z uwagi na stosunkowo wąskie chodniki zaprojektowali też częściowo uwolniony parter, który ma powiększać przestrzeń publiczną i zapraszać do środka. Zaproponowaliśmy prostą formę nawiązującą do sylwety narożnej kamienicy miejskiej, wyznaczonej od góry polilinią dachu mansardowego. Bryłę postanowiliśmy opakować jednolitą skórą, a dzięki trójkątnym wycięciom, przeznaczonym na tarasy widokowe, zyskaliśmy bardziej dynamiczny profil – tłumaczy Katarzyna Waloryszak.

Czytaj też: Zalety wykorzystania drewna w architekturze [WIDEO] |

Breath-In: hotel z drewna CLT

Konstrukcja obiektu ma powstać z drewna klejonego krzyżowo CLT. Systemy drewniane są dziś najwyżej ocenianym budulcem pod względem odpowiedzialnej gospodarki cyrkularnej. Konstrukcje CLT mają wysoką odporność ogniową. Jest to budulec odnawialny, powstaje z recyklingu, a ponadto realizacja jest szybsza i czystsza niż w tradycyjnym procesie – dodaje architektka. Również wykończenie elewacji w postaci przeskalowanych żyletek przewidziano z drewna. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynieść 2900 m². W środku znajdą się 52 pokoje hotelowe, a także biura coworkingu, sale konferencyjne, restauracja i lounge bar. Na ostatniej kondygnacji zlokalizowane zostanie SPA i apartamenty typu suite.

Najwyższe budynki z drewna: 5 najwyższych budynków drewnianych na świecie
Najwyższe budynki z drewna: 5 najwyższych budynków drewnianych na świecie Najwyższe budynki z drewna spotkamy obecnie w krajach nordyckich. Aż trzy z pięciu najwyższych drewnianych budynków na świecie znajdują się dziś na Półwyspie Skandynawskim.
Tagi:
Vienna House Andel’s Cracow według BEHF Architects Prezentujemy zmodernizowane wnętrza hotelu Vienna House Andel’s Cracow. Za nowy wystrój odpowiada austriacka pracownia BEHF Architects.
Zespół hotelowy Karkonosze Springs W Staniszowie na Dolnym Śląsku powstać ma zespół wypoczynkowy Karkonosze Springs. W skład kompleksu wejdzie hotel, budynek usługowy i 20 dwukondygnacyjnych obiektów mieszczących apartamenty. Projekt założenia opracowało Q2Studio.
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.
Przebudowa hotelu Harenda / Warszawa Wyzwaniem było dostosowanie neoklasycznego budynku do współczesnych standardów hotelowych. Architektom zależało przede wszystkim na odzwierciedleniu historii oraz wielkomiejskiego charakteru miejsca, a także otwarciu się na miasto. O przebudowie warszawskiego hotelu Harenda pisze Marcin Garbacki.
Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim Na wrocławskim Ostrowie Tumskim stanął pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław Mgallery. Za projekt obiektu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – medusa group.
Nie projektujemy dla siebie i swoich ambicji: rozmowa z Wojciechem Witkiem z Iliard Architecture & Interior Design Architektura i projektowanie wnętrz na pewno są efektem współpracy i zrozumienia wielu różnych potrzeb. Jest to bardzo trudne zadanie, którego nikt nie uczy na studiach – o projektowaniu hoteli w dobie pandemii, zmianach, jakie czekają nas w najbliższej przyszłości i potrzebie ciągłego uczenia się z Wojciechem Witkiem, współzałożycielem biura Iliard Architecture & Interior Design, rozmawia Krzysztof Król.