Architektura MuratorProjektyHotel Breath-in w Łodzi

Hotel Breath-in w Łodzi

Hotel Breath-In powstać ma w samym centrum w Łodzi, u zbiegu ulic Narutowicza i Sienkiewicza. Budynek o konstrukcji z drewna klejonego krzyżowo CLT zaprojektowała lokalna pracownia MAKAA.

Hotel Breath-in w Łodzi
Hotel Breath-InŁódź, skrzyżowanie ul. Sienkiewicza i Narutowicza
AutorzyMAKAA
Zespół projektowyarchitekci Katarzyna Waloryszak, Marcin Waloryszak, Rafał Zakrzewski
InwestorTHI
Powierzchnia terenu632.0 m²
Powierzchnia zabudowy632.0 m²
Powierzchnia użytkowa2900.0 m²
Kubatura10648.0 m³
Projekt2020

Hotel Breath-In zaplanowano na niewielkiej, narożnej działce przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Sienkiewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie Filharmonii Łódzkiej w samym centrum miasta. Projekt butikowego hotelu na zlecenie firmy THI opracowało biuro MAKAA Katarzyny i Marcina Waloryszaków. Siedmiokondygnacyjny obiekt architekci przewidzieli na planie zbliżonym do litery L, tworząc od wewnętrznej strony mały dziedziniec, który dodatkowo doświetla pomieszczenia. Z uwagi na stosunkowo wąskie chodniki zaprojektowali też częściowo uwolniony parter, który ma powiększać przestrzeń publiczną i zapraszać do środka. Zaproponowaliśmy prostą formę nawiązującą do sylwety narożnej kamienicy miejskiej, wyznaczonej od góry polilinią dachu mansardowego. Bryłę postanowiliśmy opakować jednolitą skórą, a dzięki trójkątnym wycięciom, przeznaczonym na tarasy widokowe, zyskaliśmy bardziej dynamiczny profil – tłumaczy Katarzyna Waloryszak.

Czytaj też: Zalety wykorzystania drewna w architekturze [WIDEO] |

Breath-In: hotel z drewna CLT

Konstrukcja obiektu ma powstać z drewna klejonego krzyżowo CLT. Systemy drewniane są dziś najwyżej ocenianym budulcem pod względem odpowiedzialnej gospodarki cyrkularnej. Konstrukcje CLT mają wysoką odporność ogniową. Jest to budulec odnawialny, powstaje z recyklingu, a ponadto realizacja jest szybsza i czystsza niż w tradycyjnym procesie – dodaje architektka. Również wykończenie elewacji w postaci przeskalowanych żyletek przewidziano z drewna. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynieść 2900 m². W środku znajdą się 52 pokoje hotelowe, a także biura coworkingu, sale konferencyjne, restauracja i lounge bar. Na ostatniej kondygnacji zlokalizowane zostanie SPA i apartamenty typu suite.

Najwyższe budynki z drewna: 5 najwyższych budynków drewnianych na świecie
Najwyższe budynki z drewna: 5 najwyższych budynków drewnianych na świecie Najwyższe budynki z drewna spotkamy obecnie w krajach nordyckich. Aż trzy z pięciu najwyższych drewnianych budynków na świecie znajdują się dziś na Półwyspie Skandynawskim.
Tagi:
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].
Najdziwniejsze hotele na świecie: TOP 10 Urlop w rurze kanalizacyjnej, na platformie wiertniczej lub w beczce po winie? Może takie atrakcje czekają właśnie na Ciebie! Przedstawiamy zestawienie 10 najdziwniejszych hoteli na świecie.
Good Spot: mobilny hotel na czas pandemii projektu Polaków Good Spot to pierwsza sieć mobilnych hoteli w naszym kraju. Funkcjonalne pokoje powstają w wyniku adaptacji wycofanych z rynku naczep chłodniczych, a za całym projektem stoi młode biuro architektoniczne Znamy się.
Zespół hotelowy w Wiśle projektu Franta Group Pracownia Franta Group zwyciężyła w konkursie inwestorskim na projekt nowego hotelu w Wiśle. Zespół pięciu oblicowanych drewnem pawilonów nawiązywać ma do przeskalowanych górskich chat.
IBB Grand Hotel Lublinianka według Toya Design Zabytkowy  Grand Hotel Lublinianka przeszedł ostatnio metamorfozę. W historycznych wnętrzach pojawiły się m.in. graficzne motywy nawiązujące do architektonicznych reliefów widniejących na elewacjach kamienic Lublina.