Architektura MuratorProjektyJednostki mieszkalne na wyspie Bigwin

Jednostki mieszkalne na wyspie Bigwin

Koncepcja jednostek mieszkalnych na wyspie Bigwin, w kanadyjskiej prowincji Ontario, powstała w ramach konkursu na projekt około 50 domów dla klientów tutejszego klubu golfowego.

Domy na wyspie Bigwin, Kanada
Domy na wyspie Bigwin, wizualizacja: MU Architecture

Przedmiotem konkursu był projekt jednostek mieszkalnych o wielkości 1200 – 1500 m2 dla klientów lokalnego klubu golfowego. Architekci z pracowni MU architecture zaproponowali wzniesienie domków na planie trójkąta. Oparte na filarach bryły, uniesione nieco ponad powierzchnię ziemi, mają przyjąć kształt zbliżony do piramidy.

Każda z jednostek może być wzniesiona na miejscu, z wykorzystaniem elementów prefabrykowanych. Zróżnicowanie osiągane jest za pomocą miedzianej elewacji, dostosowanej do zespołu określanych indywidualnie czynników, takich jak lokalizacja w obrębie zespołu, widok na otaczający krajobraz, dostęp światła słonecznego.

Domy składają się z dwóch części. Na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia oraz duży salon z umieszczonym na środku kominkiem. Spiralna klatka schodowa łączy dolny poziom z antresolą, gdzie umieszczono sypialnię oraz łazienkę. Do głównej bryły przylega kolejna, mniejsza, z wysokim sufitem, mieszcząca dodatkową sypialnię i łazienkę.

Zaproponowany plan zagospodarowania dzieli teren na trzy strefy. Domki zostaną rozmieszczone w grupach obejmujących po 4-5 jednostek, tak, aby zapewnić atrakcyjne widoki oraz możliwie jak najwięcej prywatności.

Hyttee – kompaktowy dom letniskowy made in Poland Architektka Marlena Kilian i Marek Piojda stworzyli projekt kompaktowego domu o formie inspirowanej jednocześnie skandynawskim minimalizmem i regionalną architekturą Sudetów. Prototyp stanął w Górach Bardzkich i można go wynająć.
Nie tylko "Brda". Trzy polskie projekty domków letniskowych [WIDEO] Jeżeli wypoczywać, to tylko w dobrze zaprojektowanym otoczeniu. Zobaczcie wybrane przez nas projekty autorstwa Jojko + Nawrocki Architekci, Exterio oraz medusagroup.
Gapahuk – prefabrykowany dom letniskowy projektu Snøhetta Pracownia Snøhetta zaprojektowała typowy dom letniskowy, dostosowany do różnych warunków klimatycznych i terenowych. Projekt powstał na zamówienie firmy Rindalshytter, wiodącego producenta domów wypoczynkowych w Norwegii.
Dom wakacyjny nad jeziorem Czorsztyńskim Zlokalizowany w południowej Polsce dom letniskowy jest przykładem współczesnego ujęcia lokalnych tradycji architektonicznych. Obiekt powstał według projektu HOLA Design Group.
Dom letniskowy w Norwegii Projekt niewielkiego domu letniskowego, który powstanie na wzgórzu w południowej Norwegii, opracowała pracownia Reiulf Ramstad Arkitekter. Budowa ruszy jeszcze w październiku tego roku.
Bliźniak - nietypowy pomysł na nadmorski dom letni Bliźniacze konstrukcje mieszczą dom letni należący do jednej rodziny. Inspiracją dla takiego rozwiązania była lokalna tradycja. Obiekt powstał według projektu kanadyjskiej pracowni YH2.