Architektura MuratorProjektyJEMS Architekci: projekt biurowca Neopark w Warszawie

JEMS Architekci: projekt biurowca Neopark w Warszawie

Neopark to nowy biurowiec na warszawskim Służewcu. Projekt przygotowany przez pracownię JEMS Architekci przewiduje przeszklone fasady, zielone patio, ścieżki rowerowe i inne udogodnienia dla przyszłych użytkowników

JEMS Architekci, projekt biurowca Neopark
JEMS Architekci, projekt biurowca Neopark na Służewcu, dzięki uprzejmości firmy Yareal.

Nowa inwestycja na Służewcu, biurowiec Neopark, projektowany jest przez obchącą 25-lecie działalności pracownię architektoniczną JEMS Architekci. Jest to kolejny po Oxygen Park, Hotel Renaissance by Marriott czy Crystal Park projekt JEMS - ów dla firmy Yareal. Budynek powstanie u zbiegu ulic Cybernetyki i Wynalazek w intensywnie rozwijającej się okolicy. W niedalekiej odległości znajduje się Budiness Garden zaprojektowany przez pracownię JSK Architekci – Zbigniew Pszczulny, Mariusz Rutz, o którym pisaliśmy w numerze 10/2013 miesięcznika „Architektura-murator” oraz szereg innych inwestycji biurowych i mieszkaniowych.

Podstawą dla projektu biurowca Neopark jest koncepcja kampusu, dzięki której połączone zostaną funkcje biurowa oraz rekreacyjna. Kompleks tworzyć będą dwa czteropiętrowe budynki o schodkowo ukształtowanych bryłach i całkowicie przeszklonych fasadach. Łączna powierzchnia biurowa zajmie około 24 000 m2. W przestrzeni pomiędzy budynkami znajdować się będzie przestronne zielone patio z elementami małej architektury. Na parterze przewidziano restaurację wraz z tarasem oraz punkty usługowo-handlowe. Poza tym w biurowcu Neopark planowany jest klub fitness oraz rozwiązania dla aktywnych wokół budynku: ścieżki rowerowe, ścieżki do biegania oraz parking dla rowerów. Wszystkie te udogodnienia zagwarantować mają jak największy komfort pracy przyszłym użytkownikom.

Inwestor nie podaje dokładnej daty rozpoczęcia prac nad nową inwestycją, ale planuje uzyskanie pozwolenia na budowę jeszcze w tym roku. Firma Yareal zapowiada realizację zgodną z zasadami budownictwa zrównoważonego BREEAM.

Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.