Morena Park

Zamknięty zespół apartamentowy tworzy osiem trzykondygnacyjnych budynków z charakterystyczną drewnianą okładziną na elewacjach. Kompleks został zlokalizowany w "zielonej" części Gdańska.

fotka z /zdjecia/Morena_Park_1.jpg

Od północy, wzdłuż ulicy Wołkowyjskiej, teren inwestycji graniczy z lasem, po stronie zachodniej znajduje się częściowo zalesiona i niezabudowana przestrzeń. Dogodna lokalizacja osiedla umożliwia łatwy dojazd do centrum Gdańska i obwodnicy Trójmiasta, natomiast dobrze rozwinięta infrastruktura dzielnicy zapewnia bliskość placówek edukacyjnych oraz punktów usługowo - handlowych.

Kompleks Morena Park tworzy osiem trzykondygnacyjnych budynków, mieszczących łącznie 88 mieszkań o powierzchni od 40 do 90 m2. Dzięki usytuowaniu budynków w dwóch szeregach, wyodrębniono wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw dla dzieci i kortem tenisowym. Zaprojektowano także zespół rekreacyjny z saunami i salą fitness.
Architektura bryły podkreślona została dużymi narożnymi oknami z widokiem na las, okładzinami w naturalnych barwach drewna na elewacjach oraz pastelową, stonowaną kolorystyką.

Lokalizacja: Gdańsk Morena ul. Wołkowyska
Autor: Pracownia Architektoniczna KD KOZIKOWSKI DESIGN
Inwestor: Invest Komfort SA
Powierzchnia całkowita: 9 880 m2
Powierzchnia użytkowa: 8 893 m2
Kubatura: 31 300 m3

Invest Komfort S.A. należy do największych spółek deweloperskich na Pomorzu, pełniąc jednocześnie funkcję generalnego wykonawcy realizowanych obiektów mieszkaniowych i usługowych. Najbardziej znaną inwestycją firmy jest najwyższy w Polsce apartamentowiec – luksusowy Sea Towers w Gdyni.