Architektura MuratorProjektyMuzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej

Pracownia BDR Architekci zwyciężyła w konkursie na projekt muzeum poświęconego Witoldowi Pileckiemu, które planowane jest w Ostrowi Mazowieckiej.

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej
Fasadę pawilonu od strony ogrodu tworzą przesuwane witryny w drewnianych ramach.

Przedmiotem konkursu zorganizowanego przez dyrekcję nowo tworzonej placówki była rozbudowa i modernizacja domu rodzinnego Pileckich znajdującego się w południowo-zachodniej części miasta, przy ul. Warszawskiej 4. Na podstawie archiwalnych zdjęć hiwyposastorycznemu budynkowi z początku XX wieku zostanie przywrócony pierwotny wygląd. Nową część zaprojektowano w formie jednokondygnacyjnego pawilonu, wykonanego w konstrukcji monolitycznej, a obłożonego betonowymi prefabrykatami z widocznym szlachetnym uziarnieniem. Stonowana kolorystyka i matowa faktura materiałów ma nawiązywać do wykończenia domu – tłumaczą architekci. Powierzchnia całego zespołu po rozbudowie wyniesie 430 m2.

Zakończenie realizacji 2018

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej
Nowa część zostanie dobudowana do istniejącego obiektu z początku XX wieku.
Czesław Bielecki zaprojektuje Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku Ministerstwo Obrony Narodowej zaprezentowało projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Obiekt powstanie według koncepcji pracowni Czesława Bieleckiego - jedynej, która wpłynęła na konkurs.
Tak będzie wyglądać nowa ekspozycja w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie Rozstrzygnięto konkurs na projekt nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie. Pierwszą nagrodę przyznano koncepcji opracowanej przez biuro ART FM Sp. z o.o.
Polacy zwycięzcami międzynarodowego konkursu "Wedding Oasis" Praca "Under the Cloud" zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie na projekt przestrzeni przeznaczonej dla ceremonii zaślubin, na terenie Castello di Rosciano we Włoszech. Jej autorami są Joanna Kuczkowska, Tomasz Sołtysiak i Joanna Gizelska z zespołu projektowego A2T.
Konkurs 120 Hours – prezentacja zwycięskiej pracy studentów z Politechniki Warszawskiej W tegorocznej edycji wzięło udział 3024 uczestników z 79 krajów z całego świata. Spośród nadesłanych projektów jury pierwszą nagrodę przyznało Agnieszce Kołacińskiej i Kubie Andrzejewskiemu z Politechniki Warszawskiej. Po raz pierwszy zwycięska praca zostanie zrealizowana wspólnie z organizatorami konkursu. Ukończenie budowy planowane jest na koniec 2017 roku.
Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję Muzeum – Domu Rodziny Pileckich. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia BDR Architekci, która zaprojektowała elegancki pawilon o ponadczasowej formie, zintegrowany z istniejącym domem i tradycyjnie ukształtowanym ogrodem.
Polscy studenci z nagrodą w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli Polski zespół w składzie Bartosz Matuszek, Ewelina Bugajewicz, Karolina Wasilewska, Paulina Sawczuk otrzymał The Big Picture Award w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli w łotewskim mieście Kieś.