Architektura MuratorProjektyNowe Kuźniki we Wrocławiu

Nowe Kuźniki we Wrocławiu

W okolicy ulicy Majakowskiego w zachodniej części Wrocławia powstaje osiedle projektu pracowni arch_it.

Nowe Kuźniki we Wrocławiu
Skalą i układem budynków architekci starali się nawiązać do istniejącego osiedla czteropiętrowych bloków z lat 80.; Il. VIVIDVISION

Jak tłumaczą autorzy z biura arch_it, założenie stanowi uzupełnienie układu urbanistycznego istniejącego osiedla Kuźniki z lat 80. XX wieku i tworzy podobną dynamikę relacji pomiędzy przestrzeniami publicznymi, prywatnymi i półprywatnymi. Składać się będzie z trzech pięciopiętrowych budynków z garażami podziemnymi. Łącznie w całym zespole znajdzie się 175 mieszkań o powierzchni od 43 m² do 67 m². Garaże, częściowo zagłębione w gruncie, przewidziano obok budynków i przekryto zielonymi dachami, na których powstaną ogródki dla mieszkań zlokalizowanych na poziomie pierwszego piętra (w parterze znajdą się komórki lokatorskie, wózkownie i rowerownia). Pozostałe mieszkania będą mieć charakterystyczne, przestronne balkony. Inwestorem założenia jest firma Triada. W 2018 roku zostaną oddane do użytku dwa pierwsze obiekty, w których zaplanowano 65 mieszkań. Realizacja trzeciego, ze 110 lokalami, zapowiadana jest na rok 2019.

ZAKOŃCZENIE I ETAPU: 2018

Nowe Kuźniki we Wrocławiu
Garaże zostaną częściowo zagłębione w gruncie i przykryte zielonymi dachami.
Archiplakaty Piotra Zybury W Muzeum Architektury we Wrocławiu od niedawna znaleźć można archtektoniczne plakaty ilustrujące znane budynki z różnych zakątków świata. Autorem grafik jest architekt Piotr Zybura z pracowni arch_it.
Architekt po godzinach: archiplakaty Piotra Zybury Co robi architekt po godzinach? Jedni, jak Marcin Kwietowicz, oddają się pasji fotografowania, inni, jak Urszula Forczek-Brataniec i Marcin Brataniec, namiętnie szkicują z natury odwiedzane miejsca, a jeszcze inni, jak Robert Skitek czy Monika Arczyńska, prowadzą architektoniczne blogi. Piotr Zybura tworzy z kolei architektoniczne plakaty. Prezentujemy kilka wybranych prac tego wrocławskiego architekta
Czerwone schody w Krakowie Zamiast zwykłych schodów terenowych wielofunkcyjna przestrzeń ze stołami, siedziskami i huśtawkami w otoczeniu zieleni. Tak wygląda nagrodzona w konkursie koncepcja przebudowy przedłużenia ulicy Śliskiej w Krakowie, opracowana przez wrocławską pracownię Arch_it.