Architektura MuratorProjektyNowogrodzka Square

Nowogrodzka Square

W centrum Warszawy powstanie kolejny biurowiec. Budynek dostosowano do sąsiedniej zabudowy zarówno pod względem gabarytów, jak i rozwiązań architektonicznych elewacji. Za projekt odpowiada pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

Nowogrodzka Square
Źródło: materiały prasowe

Kameralny budynek biurowy Nowogrodzka Square powstanie na działce pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Nowogrodzką, między siedzibami Wojskowego Zakładu Kartografii i Federacji Związków Zawodowych. Obiekt uzupełni pierzeję historycznych kamienic. – Nowa elewacja, linia zabudowy i wysokość Nowogrodzka Square nawiążą do otaczającej zabudowy – mówi Michał Chrzanowski z biura Hermanowicz Rewski Architekci, które opracowało projekt biurowca.

Elewacja budynku zostanie podzielona na trzy strefy: przyziemia, środkową i najwyższą, cofniętą w stosunku do linii zabudowy. Podziały na kwatery nawiązywać będą rytmem do sąsiedniej zabudowy i zostaną wykonane z ram z betonu architektonicznego, podkreślonych przez półprzezroczyste panele.

W budynku znajdzie się 11 000 m2 powierzchni biurowej oraz 500 m2 powierzchni handlowej. Najwyższym kondygnacjom zapewniono dostęp do tarasu i widok na panoramę Warszawy. W obrębie bryły zaprojektowano także przeszklone patia, pomyślane jako kontynuacja zewnętrznego zielonego pasażu we wnętrzach budynku. Łącznie przestrzenie wspólne wyniosą około 4 procent powierzchni obiektu.

Inwestycję cechować będzie także wysoki jak na centrum Warszawy współczynnik miejsc parkingowych, który wyniesie 1 mp/78 m2 (standardowo to 1 mp/200 m2). Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na połowę tego roku. Inwestorem jest spółka Yareal.

Nowogrodzka Square
Źródło: materiały prasowe
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.
Neopark – ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci Na warszawskim Dolnym Mokotowie powstał kolejny biurowiec. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową.
Biurowiec Villa Metro w Warszawie Na warszawskim Mokotowie oddano do użytku budynek biurowo-usługowy projektu pracowni Dziuba Architekci. W ramach inwestycji przebudowano także wejścia do stacji metra Wilanowska.