Architektura MuratorProjektyOsiedle Bacciarellego 54 we Wrocławiu

Osiedle Bacciarellego 54 we Wrocławiu

Na terenie Wielkiej Wyspy, prawie przy samym brzegu kanału Odry, powstaje osiedle Bacciarellego 54 projektu pracowni Major Architekci. W skład założenia docelowe wejdzie 14 budynków w różnych układach i typologiach.

Osiedle Bacciarellego 54 we Wrocławiu
Osiedle Bacciarellego 54 we Wrocławiu, proj. Major Architekci, II etap
Osiedle Bacciarellego 54 Wrocław, ul. Bacciarellego 54
AutorzyMajor Architekci, architekci Marcin Major, Anna Major, Paweł Osmak, Alicja Adamowicz, Marta Górniak, Jakub Dobras
KonstrukcjaŁukasz Zimny, Jacek Pasikowski
InwestorTrei Residential
Powierzchnia terenu7040.0 m²
Projekt2018
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2023
Koszt inwestycji39 000 000 euro
Powierzchnia mieszkalna18 700 m²

Osiedle Bacciarellego 54 powstaje od 2019 roku w dzielnicy Biskupin-Bartoszowice, nieopodal kanału Odry, w sąsiedztwie parków Szczytnickiego i Biskupińskiego. Inwestor, firma Trei Real Estate Poland, dysponuje tu działką o powierzchni 4,17 ha. W pierwszym etapie, którego budowa już się zakończyła, powstały dwa obiekty trzykondygnacyjne: jeden w układzie mieszanym, klatkowo-galeriowym, i jeden o charakterze willi miejskiej. Większy blok obsługiwany jest przez pięć klatek schodowych. Znajdują się tu 62 mieszkania o powierzchni od 37 do 111 m², każde z własnym balkonem, komórką lokatorską i miejscem w garażu podziemnym. Powierzchnia użytkowa budynków wynosi 3700 m².

Z wyjściowej zwartej bryły wyodrębniono charakterystyczne uskoki dachu wraz z tarasami, co podkreśla dynamikę oraz tektonikę obiektów. Wycięcia przełamują prosta formę i tworzą funkcjonalne podcienia w strefie wejściowej do części mieszkalnej oraz naturalne zacienienie dla tarasów. O wyrazie architektonicznym budynków decyduje zestawienie białych, tynkowanych płaszczyzn z okładziną elewacyjną i prefabrykowanymi balkonami z betonu architektonicznego barwionego w masie
– tłumaczą architekci.

Osiedle Bacciarellego 54: wille miejskie

Właśnie startuje drugi etap budowy osiedla Bacciarellego 54. W tej fazie zaplanowano trzy wille z 27 lokalami o powierzchni od 41 do 81 m². Mieszkania będą mieć duże okna i niestandardową wysokość od 3 do 3,75 m. Realizacja willi ma się zakończyć w czwartym kwartale 2021 roku. Inwestor podkreśla, że aż 70% terenu pozostanie niezabudowane. Powstanie tu ogólnodostępny park z małą architekturą. W proces projektowania przestrzeni wokół budynków firma zamierza włączyć także mieszkańców, aby zagospodarowanie terenu jak najlepiej odpowiadało ich oczekiwaniom. Całe założenie ma  być gotowe w 2023 roku.

Gdzie powstaje osiedle Bacciarellego 54

Osiedle Bacciarellego: wizualizacje

Wielopokoleniowy dom / Wrocław Dom powstał w ramach konkursu, którego główną ideą było stworzenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, wzmacniającej więzi społeczne. O realizacji biura Major Architekci na Nowych Żernikach pisze Agnieszka Labus.
Osiedle Robyg Jagodno projektu Major Architekci Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnych trzech budynków nowego osiedla na wrocławskim Jagodnie według projektu biura Major Architekci. Całe założenie zaoferuje ok. 900 mieszkań.
Stacja narciarska w Szczyrku Projekt biura Major Architekci zwyciężył w międzynarodowym konkursie inwestorskim na koncepcję wielofunkcyjnego obiektu na Hali Skrzyczeńskiej.
Centrum ESK 2016 we Wrocławiu Na infopunkt Europejskiej Stolicy Kultury zaadaptowano kultowy bar Barbara z lat. 50 XX wieku. Architekci z poszanowaniem potraktowali historyczne wnętrze, otwierając je na miasto – pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Muzeum Miedzi w Legnicy Modernizacja i rozbudowa budynków muzeum oraz przyległego do nich lapidarium. Autorzy: major architekci