Architektura MuratorProjektyOsiedle Browar Gdański

Osiedle Browar Gdański

Na 6-hektarowym terenie dawnego browaru we Wrzeszczu powstaje wielofunkcyjny kompleks projektu Wojciecha Wyki i Ryszard Grudy.

Osiedle Browar Gdański
W zabytkowych obiektach zaplanowano m.in. lofty. największy apartament, o powierzchni blisko 500 m2, znajdzie się w tzw. Willi Dyrektora usytuowanej w centrum założenia. Źródło: materiały prasowe inwestora.

Historia browaru we Wrzeszczu sięga XVI wieku, ale zachowana do dziś zabudowa pochodzi w większości z przełomu XIX i XX stulecia. W zabytkowych obiektach zaplanowano m.in. kilkanaście loftów o powierzchni od 36 do 130 m², a także biura i lokale usługowe. W dawnej warzelni powstać ma na przykład minibrowar, w piwnicach leżakowni i fermentowni restauracja z niewielką salą koncertową, a w budynku stajni przedszkole. Zespół uzupełniają nowe obiekty mieszkalne o elewacjach wykończonych czerwoną cegłą i stalowymi panelami. Dotychczas zrealizowano trzy z siedmiu planowanych. Znalazło się w nich 150 mieszkań o powierzchni od 24 do ponad 120 m2. Obecnie trwają prace nad realizacją drugiego etapu inwestycji. W dwóch pięciopiętrowych budynkach od strony ul. Kilińskiego przewidziano 90 lokali o powierzchni od 25 do 106 m² (cały zespół liczyć ma ponad 1000 mieszkań).

Zakończenie realizacji, 2018

Tagi:
Osiedle Nadmotławie Apartments w Gdańsku Powstaje kolejny etap osiedla Nadmotławie Apartments w Gdańsku. Projekt całego założenia opracowało lokalne biuro SIM Architekci.
Zespół biurowy Wave w Gdańsku projektu medusa group Prezentujemy Wave projektu medusa group. Po odwołujących się do industrialnej przeszłości realizacjach w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach i Łodzi, przyszła kolej na Gdańsk. Tym razem architekci zaprojektowali budynki inspirowane rytmiczną kompozycją portowych składów kontenerowych.
Piotr Lorens architektem miasta Gdańska Władze Gdańska rozstrzygnęły konkurs na stanowisko architekta miasta. Funkcję tę już od kwietnia będzie pełnił Piotr Lorens, kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Gdańsk szuka architekta Władze Gdańska ogłosiły konkurs na stanowisko architekta miasta: po raz pierwszy od 1989 roku. Zakres jego obowiązków i kompetencji magistrat wzorował na modelu łódzkim i wrocławskim. Ważne jest nadanie decyzyjnej roli architektowi miasta, aby miał wpływ na kreowanie wizerunku, charakteru oraz skali miasta – mówi „A-m” Zbigniew Reszka.
Lahdelma & Mahlamäki projektują w Gdańsku Fińska pracownia Lahdelma & Mahlamäki Architects, znana w naszym kraju przede wszystkim z realizacji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, zaprojektowała nowy kwartał na terenie Stoczni Gdańskiej. Zespół o funkcji mieszkaniowo-biurowej otrzymał właśnie pozwolenie na budowę.
Centrum Kompetencji STOS Politechniki Gdańskiej Na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej rozpoczęła się budowa Centrum Kompetencji STOS według konkursowego projektu biura Arch-Deco. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków informatycznych w Europie.