Architektura MuratorProjektyPalazzo in fortezza, czyli apartamentowiec Drzymały 17 na poznańskim Sołaczu

Palazzo in fortezza, czyli apartamentowiec Drzymały 17 na poznańskim Sołaczu

Trwa realizacja apartamentowca Drzymały 17 na poznańskim Sołaczu. Budynek o cechach architektury obronnej, jednak z zielnymi tarasami na dachu zaprojektowała lokalna pracownia MODO Architektura.

Palazzo in fortezza, czyli apartamentowiec Drzymały 17 na poznańskim Sołaczu
Apartamentowiec Drzymały 17 W Poznaniu, proj. MODO Architektura
Apartamentowiec Drzymały 17Poznań, ul. Drzymały 17
AutorzyMODO Architektura
InwestorGrupa Antczak
Data realizacji (koniec)2024

Czterokondygnacyjny budynek powstaje przy ul. Drzymały 17 na Sołaczu, jednej z najbardziej malowniczych dzielnic Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie trzech parków – Sołackiego, Adama Wodziczki i Cytadeli. Obiekt na zlecenie Grupy Antczak zaprojektowała pracownia MODO Architektura. Jak zachwala inwestor, przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z rozwijanej przez lata infrastruktury edukacyjnej, handlowej i komunikacyjnej, w tym znajdujących się w pobliżu dwóch linii tramwajowych. W budynku znajdą się 44 lokale o powierzchni od 27 do ponad 100 m². Część z położonych na ostatnim piętrze apartamentów zostanie wyposażona w antresole. Z kolei mieszkaniom zlokalizowanym na parterze towarzyszyć mają przydomowe ogródki. Dodatkowo na zielonym dachu zostaną urządzone przestronne tarasy użytkowe. W budynku znajdzie się rowerownia, komórki lokatorskie, a pod ziemią garaż. Deweloper zapewnia także możliwość indywidualnej adaptacji i wykończenia mieszkań pod klucz. Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2024 roku.

Palazzo in fortezza, czyli apartamentowiec Drzymały 17 na poznańskim Sołaczu
Apartamentowiec Drzymały 17 W Poznaniu, proj. MODO Architektura
Tagi:
Dom pomocy społecznej w Poznaniu To miejsce przełamywania schematów i zastałych wyobrażeń. Głównym założeniem było stworzenie budynku pełnego światła i otwartej przestrzeni – o projekcie autorstwa Krzysztofa Janusa pisze Piotr Marciniak.
Nowa biblioteka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wkrótce ruszy budowa Infocentrum projektu Consultor Projekt Infocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został wyłoniony w konkursie z 2018 roku. Po latach przygotowań budowa obiektu mieszczącego m.in. nową bibliotekę ma szansę wreszcie się rozpocząć. Prezentujemy najnowsze wizualizacje pracowni Consultor Architekci.
Stara Rzeźnia w nowej odsłonie: Poznań zyska nową dzielnicę Znamy projekt zagospodarowania Starej Rzeźni w Poznaniu. Ponad stuletni, nieco zapomniany fragment miasta zyska zupełnie nowe funkcje. Koncepcję zabudowy na zlecenie Vastint Poland opracował zespół pod kierunkiem zmarłego niedawno Przemysława Borkowicza, a następnie pracowni JSK Architekci.
Na terenie dawnych zakładów Modena w Poznaniu powstanie osiedle. Jego projekt opracowało biuro HRA Architekci Teren dawnych zakładów odzieżowych Modena w Poznaniu od ponad dwóch dekad pozostawał niezagospodarowany. Teraz ma się to zmienić. Do 2028 roku firma Cordia zbuduje tu duże osiedle. W pierwszym etapie powstanie 6-piętrowy budynek z dominantą podkreślającą przyszłą oś całego założenia.
Osiedle Portowo w Poznaniu: zespół mieszkaniowy nad Wartą projektu APA Wojciechowski Osiedle Portowo w Poznaniu zaplanowano na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad Wartą. W ramach inwestycji powstanie w sumie 47 budynków oferujących blisko 1800 mieszkań.
Nowy Strzeszyn / Poznań Układ istniejącego na działce brzozowego gaju zdefiniował meandry gęstej, nastawionej na sąsiedztwo urbanistyki tego poznańskiego osiedla. O Nowym Strzeszynie według projektu biura Insomia pisze Agnieszka Rumież.