Architektura MuratorProjektyPawilon SARP w Katowicach

Pawilon SARP w Katowicach

Anita Baron, Aneta Oraczewska i Patrycja Pojda zwyciężyły w konkursie na projekt pawilonu KluboGalerii SARP.

Pawilon SARP w Katowicach
Wizualizacja konkursowa. Il. materiały prasowe

Konkurs na projekt obiektu, który stanowiłby dodatkową przestrzeń dla Galerii Architektury i KluboGalerii SARP przy ul. Dyrekcyjnej 9 zorganizował katowicki oddział stowarzyszenia. Uczestnicy mieli zaproponować lekki pawilon gastronomiczno-ekspozycyjny, który mógłby funkcjonować niezależne od wydarzeń organizowanych wewnątrz budynku. Należało przedstawić aranżację obiektu w trzech sytuacjach: podczas dyskusji z widownią, w trakcie wernisażu i jako cocktail bar. Zwycięska praca wyróżnia się oryginalnością w zastosowaniu ruchomej, wielofunkcyjnej elewacji, dzięki czemu obiekt nie jest anonimowy. Wnętrze pawilonu daje szerokie możliwości dostosowania go do aktualnych potrzeb, stanowi przy tym czytelną kontynuację wnętrza KluboGalerii – uzasadniali sędziowie. W konkursie przyznano też trzy wyróżnienia: Dariuszowi Dudkowi, Maciejowi Mierzwie, Krzysztofowi Kobrynowi, Magdalenie Kozik-Nesterok i Mikołajowi Szewczykowi; Justynie Rubin oraz Marcinowi i Annie Jamrożom.

Zakończenie realizacji : 2016

Tagi:
Kompleks biurowy .KTW – przemiana Katowic z udziałem Aluprof Katowice podlegają w ostatnich latach dużym przeobrażeniom. NOSPR, Muzeum Śląskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy pierwsza wieża kompleksu biurowego .KTW to tylko kilka symboli tych przemian, w których obecne są systemy aluminiowe marki Aluprof.
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z Grand Prize w międzynarodowej odsłonie konkursu Wienerberger Brick Award 2020 Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Poznaliśmy wyniki międzynarodowej edycji Wienerberger Brick Award 2020.
Unikato Roberta Koniecznego Niewielki budżet nie jest przeszkodą, by wykreować nieprzeciętną architekturę. O realizacji Roberta Koniecznego piszą Zbigniew Maćków i Justyna Swoszowska. Publikujemy także wypowiedź autora obiektu Roberta Koniecznego.
Wydział Radia i Telewizji w Katowicach w finale DETAIL Prize 2020 Jury konkursu DETAIL Prize 2020 wyłoniło finalistów. Wśród 13 realizacji z całego świata znalazła się siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach projektu pracowni BAAS Arquitectura, Grupa 5 Architekci i Małeccy Biuro Projektowe.
Jubileusz Mistrzów Architektury W tym roku cykl Mistrzowie Architektury obchodzi 15-lecie. Zwieńczeniem jubileuszu będzie podsumowująca wystawa, na której nie tylko zobaczymy prezentację dorobku wszystkich dotychczasowych prelegentów, ale też wysłuchamy ich opinii na temat rozwoju i przyszłości Katowic.
Apartamentowce Złota 19 w Katowicach Na niewielkiej działce w pobliżu parku Śląskiego w Katowicach stanął zespół dwóch pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych projektu biura Zalewski Architecture Group. Realizacja zdobyła wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego 2019.