Architektura MuratorProjektyPiłsudskiego - Inwestycja Mixed-Use

Piłsudskiego - Inwestycja Mixed-Use

Prosta bryła swym kształtem będzie nawiązywać do zabudowy śródmiejskiej oraz otrzyma nowoczesną elewację w postaci warstwowej szklanej fasady.

fotka z /zdjecia/PIW_day_v1_wiz_a.jpg

Opis projektu:
Działka objęta planowaną inwestycją jest położona przy jednej z głównych ulic centrum Wrocławia. Jest to teren zwartej zabudowy śródmiejskiej i projektowany 6 kondygnacyjny z jednopoziomowym podpiwniczeniem obiekt, stanowił będzie jej uzupełnienie. Na parterze znajdą się 2-3 lokale handlowo – usługowe, hall wejściowy do części biurowej i mieszkalnej oraz wjazd do parkingu podziemnego. Na kondygnacjach od 1-3 piętra znajdą się po dwie powierzchnie biurowe typu open space ( w sumie 6 lokali o powierzchni około 300-350 każdy). Na dwóch ostatnich kondygnacjach znajdą się jedno- i dwupoziomowe mieszkania. W piwnicy zlokalizowany zostanie parking podziemny przeznaczony dla użytkowników obiektu i obsługiwany przez 2 windy dla samochodów osobowych.

Koncepcja:
Projektowany budynek stanie w zwartej zabudowie śródmiejskiej, w sąsiedztwie budynku NOT-u, który z uwagi na swój charakter stanowi pewnego rodzaju dominantę w tej części ulicy Piłsudskiego. Ponadto, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest to część miasta mająca dążyć charakterem zabudowy do podniesienia swojej rangi – bezpośrednie sąsiedztwo starej części Wrocławia. Z tego też względu budynek charakteryzować się będzie prostą bryłą, nawiązującą kształtem do istniejących w sąsiedztwie kamienic oraz otrzyma nowoczesną elewację w postaci warstwowej fasady szklanej, uzupełnionej elementami stalowymi oraz naturalnym kamieniem. W nocy budynek będzie iluminowany w sposób podkreślający jego zróżnicowanie od względem funkcji. Parter o charakterze handlowo – usługowym oświetlony zostanie jasnym, ostrym światłem dającym w nocy wrażenie lekkości, a kondygnacje powyżej za pomocą systemu diod - efekt linii świetlnych naśladujących światła samochodów w ruchu ulicznym. Na poziomych, szklanych elementach systemu elewacyjnego zostaną umieszczone zdjęcia historyczne tej części ulicy Piłsudskiego widoczne sprzed wejścia do budynku. Na poziomie parteru, przed lokalami handlowo – usługowymi zaprojektowano podcięcie stanowiące po przebudowie pozostałych kamienic po tej stronie ulicy zadaszony pasaż pieszy, który będzie kontynuacją pasażu ulicy Świdnickiej w kierunku dworca kolejowego.


Lokalizacja: Wrocław, ul. Piłsudskiego
Autorzy: Ozone Studio Architektoniczne
Architektura wnętrz: Ozone Studio Architektoniczne
Funkcja: lokale handlowo – usługowe, pomieszczeń biurowych typu open space, lokale mieszkalne, parking podziemny
Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany – w trakcie opracowania, projekt wykonawczy, projekt przetargowy, project management, construction management, nadzory, kontrola kosztów
Powierzchnia terenu: 1 038 m2
Powierzchnia zabudowy: 844 m2
Powierzchnia użytkowa: 4 094, 9 m2
Powierzchnia całkowita: ok. 5 690 m2
Realizacja: 2009-2010