Architektura MuratorProjektyPlac w Polanicy-Zdroju

Plac w Polanicy-Zdroju

Konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej tzw. Małego Rynku w Polanicy-Zdroju wygrała pracownia Bulanda, Mucha Architekci.

Plac w Polanicy-Zdroju
W centrum placu pojawi się płytki zbiornik, który zimą mógłby pełnić funkcję ślizgawki. Il. serwis prasowy

Zorganizowany przez władze Polanicy konkurs dotyczył jednego z głównych placów miejskich, położonego w kwartale ulic Bystrzycka, Lipowa, Kłodzka, Zdrojowa. Uczestnicy mieli m.in. zaprojektować tu wielofunkcyjną przestrzeń publiczną, zapewniającą mieszkańcom, kuracjuszom i turystom różne rodzaje aktywności, wprowadzić nowe rozwiązania komunikacyjne i przedstawić pomysł na zagospodarowanie zabudowy we wschodniej części terenu.

Plac w Polanicy-Zdroju
Pergola od południowego zachodu uzupełnia linię zabudowy i nawiązuje do stojącego w tym miejscu historycznego obiektu, który został zniszczony przez powódź w 1998 roku. Il. serwis prasowy

Architekci zaproponowali zorganizowanie placu wokół symbolizującego zdrój wodotrysku, który z jednej strony odnosić się ma do uzdrowiskowych tradycji miasta, z drugiej przypominać o katastrofalnej powodzi, jaka w 1998 roku nawiedziła miasto, powodując dotkliwe straty zwłaszcza w centrum. Od wschodu zlokalizowano jednokondygnacyjny pawilon mieszczący funkcje gastronomiczne i wkomponowany w istniejący budynek, w którym autorzy widzieliby pensjonat, a w północnej części założenia dwukondygnacyjny, kubaturowy parking, który okresowo mógłby służyć jako miejsce kiermaszów czy targów.

Rozpoczęcie realizacji: 2016

Żoliborska willa według projektu biura Bulanda, Mucha – Architekci Na Starym Żoliborzu, u zbiegu ulic Mickiewicza i Mścisławskiej w Warszawie, powstaje willa inspirowana międzywojennym modernizmem. Za projekt obiektu odpowiada pracownia Bulanda, Mucha – Architekci.
Modernizacja hali Gwardii w Warszawie Dawna hala Gwardii zostanie zaadaptowana na funkcje targowe według koncepcji biura Bulanda, Mucha Architekci.
Hala Gwardii od-Nowa według projektu Bulanda, Mucha Architekci Po fali krytyki, jakie wywołała komercjalizacja hali na Koszykach, władze Warszawy postanowiły stworzyć egalitarną przestrzeń targową w innym zabytkowym obiekcie handlowym. Wkrótce dawną funkcję odzyska tzw. hala Gwardii.
Chmielna 25 - znak w przestrzeni miejskiej Autorzy podjęli odważną grę, balansując między tradycją warszawskiej kamienicy a agresywną ekspresją współczesnej ulicy.
Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha laureatami Honorowej Nagrody SARP Jedną z najważniejszych nagród przyznawanych polskim architektom, honorującą całokształt twórczości, otrzymają w tym roku Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha.
Apartamentowiec w centrum Warszawy Pastisz historycznej kamienicy, trawestację socrealistycznych detali kamiennych, neomodernistyczne pasy loggii i jeszcze więcej udało się połączyć w jednym apartamentowcu w centrum Warszawy.