Architektura MuratorProjektyProjekt nowego biurowca Ericpol w Łodzi

Projekt nowego biurowca Ericpol w Łodzi

W centrum Łodzi, u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego powstaje nowy biurowiec Ericpol o powierzchni ok. 11,5 tys. metrów kwadratowych Projekt czterokondygnacyjnego biurowca przygotowało krakowskie biuro architektoniczne HORIZONE Studio Darasz Kisielewski Strzeński

Budynek biurowy Ericpol
Budynek biurowy Ericpol, ul. Sienkiewicza, Łódź. Autorzy: HORIZONE Studio
Siedziba firmy Ericpol w Łodziul. Sienkiewicza, Łódź
Autorzy HORIZONE Studio; architekci Dominik Darasz, Bartłomiej Kisielewski, Robert Strzeński
KonstrukcjaZbigniew Kotynia Doradztwo Budowlane
InstalacjeNiras Polska Sp. z o.o.
InwestorEricpol Sp. z o.o.
Powierzchnia całkowita11500.0 m²
Projekt2012-2013
Data realizacji (początek)2013
Data realizacji (koniec)2015

Budynek powstać ma w centrum miasta, u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego. Stanowi jedną z inwestycji realizowanych na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W siedzibie łódzkiego oddziału firmy Ericpol pracować ma 800 osób.
Projektanci starali się wykorzystać walory otoczenia. Bryła budynku została tak zaprojektowana, aby otwierała się na zieloną przestrzeń historycznego parku, porośniętego zabytkowymi drzewami, uznanymi za pomniki przyrody – zwraca uwagę Stefan Znarowski, zastępca Dyrektora Generalnego Ericpol.  Ceglane elewacje budynku nawiązują do sąsiadującej z obiektem zabudowy. W pobliżu znajdują się obiekty poprzemysłowe wchodzące w skład kompleksu zakładów Karola Wilhelma Scheiblera.
Głównymi elementami biurowca będą dwa czterokondygnacyjne skrzydła, zespolone ze sobą przeszklonym łącznikiem, mieszczącym lobby windowe i sale konferencyjne. Przeszklone sale konferencyjne i pomieszczenia rekreacyjne dla pracowników znajdą się na wszystkich piętrach. Pod obiektem powstanie jednokondygnacyjny garaż podziemny z miejscami parkingowymi dla ok. 100 samochodów.

W celu obniżenia kosztów eksploatacji i zminimalizowania negatywnego wpływu inwestycji na środowisko zastosowane zostały takie rozwiązania, jak system stropów termoaktywnych TABS (Thermally Activated Building Systems) czy zintegrowany system sterowania budynkiem BMS.

Horizone Studio to pracownia architektoniczna projektująca technologicznie zaawansowane budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych.
Projektanci z Horizone Studio  współtworzyli m.in. projekt budynku Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, nominowanego ostatnio do najbardziej prestiżowej europejskiej nagrody architektonicznej Mies van den Rohe Award. Biuro jest jedną z firm założycielskich PLGBC Polish Green Building Council.

Więcej informacji: www.horizone.com.pl/projekty,c1.html

Nowa siedziba Ericpol
Elewacja budynku biurowego, widok od strony ul. Tyminieckiego. Autorzy: HORIZONE Studio
Brama Miasta Łódź: projekt medusa group w Nowym Centrum Łodzi Brama Miasta została oddana do użytku. Za projekt dwóch budynków na głównej osi Nowego Centrum Łodzi odpowiada śląska pracownia medusa group
Polska dojrzałość: jak w ciągu ostatnich 25 lat zmieniła się Łódź Bezprecedensowe projekty rewitalizacyjne, pierwszy w Polsce woonerf i budowane prawie od podstaw Nowe Centrum. W ramach jubileuszu 25-lecia prezentujemy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Zobaczcie, jak w tym czasie zmieniła się Łódź.
Chmura nad fabryką, czyli Monopol Wódczany w Łodzi według MAKAA group Firma Virako zaprezentowała niedawno nowy pomysł przekształcenia dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi. Zabytkowy zespół zostanie zaadaptowany na funkcje biurowe według projektu pracowni Grupa 5 Architekci i Jerzego Lutomskiego. Prezentujemy wcześniejszą koncepcję, autorstwa studia MAKAA group.
Sala koncertowa w Łodzi według projektu NOW Biura Architektonicznego Położenie Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi z dala od centrum miasta okazało się zaletą - służy on w dużej mierze mieszkańcom okolicznych osiedli. Tym samym funkcję dydaktyczną budynku uzupełnia funkcja kulturotwórcza. Autorem projektu jest NOW Biuro Architektoniczne
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej Księżego Młyna w Łodzi Prace obejmują teren dziewiętnastowiecznego osiedla robotniczego. Kompleks Księżego Młyna stanowi jeden z najciekawszych zabytków architektury przemysłowej w Polsce