Architektura MuratorProjektyProjekty architektoniczne dla Warszawy

Projekty architektoniczne dla Warszawy

Projekty studialne biura architektonicznego NMH Architektura & Design dotyczą architektury Warszawy. Obiektem tych opracowań w formie aktualnych zdjęć i fotomontaży - jest zestawienie obok siebie istniejących pustek czy „brzydot” miejskich i zastąpienie ich nowymi projektami architektonicznymi.

Projekty architektoniczne dla Warszawy

Projekt architektoniczny PUSTKI MIEJSKIE WARSZAWY

9 września godz. 18.00 (wystawa potrwa do października 2010)
hol Biblioteki Rolniczej, Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa

przy akompaniamencie dj’a Hirka Wrony (muzyka i video)

Architekci Moncho González Berenguer i Natalia Figurska z pracowni NMH Architektura & Design chcieliby pokazać inną Warszawę. Zaproponowali więc lifting zastałej architektury w sposób niekonwencjonalny, proponując porządkowanie fasad miejskich, ożywianie ulic przez zastąpienie starych, zaniedbanych budynków nową wizją, lub też uzupełnianie pustych, niezagospodarowanych miejsc. Głównie Praga i Centrum dominują w treści opracowania. Skala projektów jest zróżnicowana rozpoczynając od zielonych placyków, niewielkich, kilkukondygnacyjnych plomb, aż do śródmiejskich wieżowców, dworców kolejowych i stadionów. Plansze ze zdjęciami szerokie na 136 cm o wysokości 175 cm będą umieszczone na 10 filarach budynku Biblioteki Rolniczej.

Projekt architektoniczny dla Warszawy stanowi część polską międzynarodowego pomysłu. Kolejna odsłona zostanie pokazana w Hiszpanii w Sagunto, Valencia w listopadzie i grudniu 2010.

NMH Architektura & Design
Studio założone w 2005 roku w Walencji przez trzech młodych architektów, absolwentów wydziałów architektury: Natalię Figurską (PW WA), stypendystkę Ministra Spraw Zagranicznych na realizację dyplomu w Walencji oraz braci Moncho i Hugo González Berenguer (Universidad Politecnica de Valencia, Escuela Tecnica Superior de Arquitectura). Wszyscy w ramach wymiany Erasmus są stypendystami europejskich innych uczelni (Natalia - Universidad Politecnica de Valencia, Escuela Tecnica Superior de Arquitectura, Moncho - Politechnika Warszawska Wydział Architektury, Hugo - École nationale supérieure d'architecture de Paris). Biuro z siedzibą w Walencji i Polsce ma na swoim koncie kilka nagród w konkursach architektonicznych i wnętrzarskich, jednak najważniejsza to 1. miejsce w konkursie na nowy Ratusz Sagunto w Hiszpanii. Od pół roku działają intensywnie w kraju.

Poniżej w galerii zdjęć przykładowe wizualizacje PRZED i PO

fotka z /zdjecia/zaproszenie_art(1).jpg
Warszawa z drona: nowy fotoplan stolicy Jak wygląda Warszawa z lotu ptaka? W stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.
Ogrody Ulricha: WXCA rewitalizuje teren przed centrum handlowym Wola Park [NOWE WIZUALIZACJE] Ogrody Ulricha WXCA projektuje jako wielofunkcyjną przestrzeń służącą nie tylko klientom centrum handlowego Wola Park, ale też okolicznym mieszkańcom. Koncepcja powstała na podstawie wielostopniowego procesu konsultacji. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2021 roku.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Ciasteczka na Foksal: Grzegorz Stiasny Mimo estetycznej rezerwy dla eklektycznych fasad uważam, że zdecydowanie trafniejsze etycznie są decyzje remontowania i ratowania tych domów. Nie mam śmiałości niszczenia tego, co stworzyli starsi o pokolenia koledzy po fachu. Cieszą więc odnowione kamienice przy ulicy Foksal. Nawet gdy ich dekoracje – świadectwo minionej epoki – zupełnie nie mieszczą się w moim guście – o modernizacji kamienic na Foksal w Warszawie pisze Grzegorz Stiasny.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Dobiegła końca realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostały zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci.