Architektura MuratorProjektyNowa przystań w Warszawie

Nowa przystań w Warszawie

W ramach rewitalizacji nabrzeży Wisły przy Cyplu Czerniakowskim stanie nowy ośrodek sportów wodnych. Kompleks zaprojektowało biuro Tomcat Arch Design.

Przystań w Warszawie
Architekci nie chcieli ingerować zbytnio w naturalny krajobraz, dlatego zaproponowali zabudowę wkomponowaną w istniejący starodrzew.

Warszawscy urbaniści od dawna domagali się uczytelnienia osi stanisławowskiej. Widok XVIII-wiecznego założenia z tarasu Zamku Ujazdowskiego zakłócały m.in. drewniane baraki przy ul. Czerniakowskiej, które powstały dla budowniczych tzw. błękitnego wieżowca na pl. Bankowym, a przez ostatnie 20 lat zajmowane były przez straż miejską. Władze miasta planują teraz baraki rozebrać, a z pozyskanych w ten sposób materiałów między ulicą Zaruskiego, wałem wiślanym i klubem sportowym DeSki (proj. Bulanda, Mucha Architekci, „A-m” 07/11) zbudować drewniany kompleks, w którym swoje siedziby będą miały organizacje działające na rzecz popularyzacji turystyki wodnej. Projekt zleciły pracowni Tomcat Arch Design, która w 2010 roku wygrała konkurs na koncepcję zagospodarowania terenów Portu i Cypla Czerniakowskiego.

Rozpoczęcie realizacji: 2016

Tagi:
Warszawa ma standardy. Kampania informacyjna na temat dostępności architektonicznej Warszawa rozpoczęło kampanię informacyjno-promocyjną na temat dostępności architektonicznej. Cel to miasto w pełni dostępne dla wszystkich, także dla osób z niepełnosprawnościami.
Budowa siedziby Wydziału Psychologii UW Realizacja kolejnych etapów głównej konstrukcji gmachu ukazywała pełen katalog żelbetowych form przemyślanych na etapie tworzenia jego przestrzeni. Beton jako podstawowe tworzywo, z którego powstaje obiekt, ukazuje się w zróżnicowanych fakturach i formach – o realizacji nowej siedziby Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego piszą Karolina Tunajek i Jacek Wochowski z pracowni Projekt Praga.
Siedziba firmy Kradex w Warszawie Budynek jest ze wszech miar nowoczesny, energię pozyskuje się z paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, a linię produkcyjną elastycznie modyfikuje – o projekcie 77STUDIO architektury pisze Jerzy S. Majewski.
Zmiany w projekcie stadionu Polonii: mamy nowe wizualizacje Zakończyły się prace nad koncepcją modernizacji i rozbudowy stadionu Polonii w Warszawie. Pracownia JSK Architekci pokazała nowe wizualizacje budynków i stadionu głównego przy Konwiktorskiej.
Atrium International: dawny Ulubieniec Warszawy idzie do rozbiórki Rozpoczyna się rozbiórka biurowca Atrium International w al. Jana Pawła II. Budynek zaprojektowany w latach 90. przez Biuro Kazimierski i Ryba zdobył tytuł Ulubieńca Warszawy w pierwszej edycji organizowanego przez naszą redakcję konkursu Życie w Architekturze.
Osiedle Szeligowska 83: kolejna warszawska inwestycja w ramach specustawy mieszkaniowej Firma Profbud przymierza się do realizacji osiedla przy ul. Szeligowskiej na warszawskim Bemowie. Zespół z 700 mieszkaniami według projektu pracowni BBGK powstać ma w trybie lex deweloper.