Architektura MuratorProjektyPubliczne przedszkole przy ul. Przygodnej w Szczecinie

Publiczne przedszkole przy ul. Przygodnej w Szczecinie

Na zlecenie Biura Inwestycji i Remontów pracownia maxberg zaprojektowała nowe przedszkole na osiedlu Gumieńce.

Publiczne przedszkole przy ul. Przygodnej w Szczecinie
Strefa głównego wejścia od strony ul. Przygodnej. W widocznej na ilustracji dwukondygnacyjnej bryle znajdzie się sala gimnastyczna dla 150 osób oraz przestrzeń administracyjna; Il. O2 Studio Piotr Orłowski

Budynek dla 250 dzieci stanie przy ul. Przygodnej na blisko trzyhektarowej działce porośniętej obecnie gęstą zielenią. Według założeń obiekt zajmie tylko połowę terenu, tak by w maksymalnym stopniu zachować istniejące drzewa, które zapewnią niezbędną ilość cienia na placach zabaw i w mocno przeszklonym budynku. Wszystkie oddziały przedszkolne oraz komunikację i pomieszczenia obsługujące zaplanowano na parterze. Na piętrze, w centralnie usytuowanej, dwukondygnacyjnej bryle znajdzie się jedynie sala gimnastyczna dla 150 osób oraz przestrzeń administracyjna. Z każdej sali zabaw zaprojektowano wyjście na ogród oraz na korytarz. Sale, przeznaczone dla 25 dzieci, będą mogły być okazjonalnie łączone dzięki wykorzystaniu ścianek harmonijkowych. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 2264 m2.

Rozpoczęcie realizacji: 2019

Tagi:
Aula Kopernikańska PUM / Szczecin Aula Kopernikańska PUM ukończona w roku 1972 jest nieodkrytym skarbem architektury czasów PRL. O szczecińskiej realizacji Mariana Rąbka pisze Tomasz Sachanowicz.
Wiata PKP / Szczecin Pogodno Wartość tego obiektu wyraża się w jedności architektury i konstrukcji oraz innowacyjnym zastosowaniu popularnej technologii. O szczecińskiej realizacji Danuty Lisieckiej i Henryka Kowalczyka pisze Tomasz Sachanowicz.
Westival Architektury 2019: przegląd najciekawszych wydarzeń Już 15 października rusza kolejna edycja Westivalu Architektury w Szczecinie, tym razem pod hasłem „Kosmopolis. Przyszłość miast”. W programie dyskusje poświęcone futurologii w projektowaniu i architektonicznym innowacjom ze Skandynawii, a wśród gości między innymi Jacek Damięcki, Anna Molenda i Edwin Bendyk.
Plac Orła Białego w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych Szczecina zwyciężyło lokalne biuro Orłowski Szymański Architekci.
Stadion miejski w Szczecinie Władze Szczecina przymierzają się do budowy nowoczesnego stadionu miejskiego według projektu Biura Architektonicznego Dedeco.
Kolejna edycja programu Kształtowanie przestrzeni w Szczecinie Osiem szkół ponadpodstawowych zgłosiło się w Szczecinie do tegorocznej edycji programu Kształtowanie przestrzeni. W prowadzeniu zajęć nauczycielom pomagać będą doktoranci z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.