Architektura MuratorProjektyPubliczne przedszkole przy ul. Przygodnej w Szczecinie

Publiczne przedszkole przy ul. Przygodnej w Szczecinie

Na zlecenie Biura Inwestycji i Remontów pracownia maxberg zaprojektowała nowe przedszkole na osiedlu Gumieńce.

Publiczne przedszkole przy ul. Przygodnej w Szczecinie
Strefa głównego wejścia od strony ul. Przygodnej. W widocznej na ilustracji dwukondygnacyjnej bryle znajdzie się sala gimnastyczna dla 150 osób oraz przestrzeń administracyjna; Il. O2 Studio Piotr Orłowski

Budynek dla 250 dzieci stanie przy ul. Przygodnej na blisko trzyhektarowej działce porośniętej obecnie gęstą zielenią. Według założeń obiekt zajmie tylko połowę terenu, tak by w maksymalnym stopniu zachować istniejące drzewa, które zapewnią niezbędną ilość cienia na placach zabaw i w mocno przeszklonym budynku. Wszystkie oddziały przedszkolne oraz komunikację i pomieszczenia obsługujące zaplanowano na parterze. Na piętrze, w centralnie usytuowanej, dwukondygnacyjnej bryle znajdzie się jedynie sala gimnastyczna dla 150 osób oraz przestrzeń administracyjna. Z każdej sali zabaw zaprojektowano wyjście na ogród oraz na korytarz. Sale, przeznaczone dla 25 dzieci, będą mogły być okazjonalnie łączone dzięki wykorzystaniu ścianek harmonijkowych. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 2264 m2.

Rozpoczęcie realizacji: 2019

Tagi:
Westival Architektury 2019: przegląd najciekawszych wydarzeń Już 15 października rusza kolejna edycja Westivalu Architektury w Szczecinie, tym razem pod hasłem „Kosmopolis. Przyszłość miast”. W programie dyskusje poświęcone futurologii w projektowaniu i architektonicznym innowacjom ze Skandynawii, a wśród gości między innymi Jacek Damięcki, Anna Molenda i Edwin Bendyk.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Plac Orła Białego w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych Szczecina zwyciężyło lokalne biuro Orłowski Szymański Architekci.
Stadion miejski w Szczecinie Władze Szczecina przymierzają się do budowy nowoczesnego stadionu miejskiego według projektu Biura Architektonicznego Dedeco.
Wyniki konkursu na plac Orła Białego w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych Szczecina zwyciężyło lokalne biuro Orłowski Szymański Architekci. Był to pierwszy konkurs w mieście, w którym swoje uwagi na temat nadesłanych prac mogli przekazać sędziom reprezentanci strony społecznej.
Kolejna edycja programu Kształtowanie przestrzeni w Szczecinie Osiem szkół ponadpodstawowych zgłosiło się w Szczecinie do tegorocznej edycji programu Kształtowanie przestrzeni. W prowadzeniu zajęć nauczycielom pomagać będą doktoranci z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.