Reinhold Center

Jedna z największych inwestycji na śląskim rynku nieruchomości. Kompleks zlokalizowany jest przy alei Wojciecha Korfantego na terenie dawnego zakładu Cartotecnica. Projekt opracowała firma Metropolis Nieruchomości Komercyjne.

fotka z /zdjecia/Reinhold_Center_01.jpg

Reinhold Center to najnowocześniejszy obiekt biurowy na Śląsku. Oryginalna struktura budynku wynika z jego przemysłowej przeszłości.
Dzięki modernizacji hale produkcyjne i magazynowe jednej z największych drukarni w regionie staną się atrakcyjnymi powierzchniami biurowymi klasy A. Unikalny układ budynków pozwala na stworzenie jasnych, otwartych przestrzeni, a planowana aranżacja wnętrz nada pomieszczeniom wrażenie lekkości i przestronności. Kompleks biurowy Reinhold Center liczyć będzie 11 200 m² powierzchni biurowej najwyższej klasy. Pojedyncze pomieszczenia biurowe typu open space, sięgają do 1 500 m². Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany w maju 2008 roku. Kompleks Reinhold Center wyposażony będzie w nowoczesne i niezawodne instalacje,  w tym przede wszystkim systemy klimatyzacji i wentylacji, kompleksową instalację przeciwpożarową (w tym instalację tryskaczową), wysokiej jakości sieci telekomunikacyjne - światłowodowe okablowanie strukturalne, dwa niezależne źródła zasilania w energię elektryczną oraz system UPS, kontrolę stref dostępu za pomocą systemu kart magnetycznych, szybkobieżne windy a Zintegrowany System Zarządzania Budynkiem (BMS) pozwoli na optymalizację działania systemów obiektu, co przyczyni się do zwiększenia komfortu pracy oraz bezpieczeństwa. Przewidziano także dwupoziomowy parking.

Projekt centrum biznesu będzie realizowany w 3 etapach. W maju tego roku zostaną oddane do użytku budynki A i B oferujące 4 900 m² powierzchni przeznaczonej na wynajem, w październiku powstanie budynek C, zapewniający najemcom 4 800 m² powierzchni, natomiast w 2009 roku zostanie oddany budynek E, aktualnie znajdujący się na etapie tworzenia koncepcji architektonicznej.

Reinhold Polska wchodzi w skład grupy kapitałowej Reinhold, szwedzkiej firmy działającej na rynku międzynarodowym w różnych gałęziach branży budowlanej. Firma jest obecna na polskim rynku od 2005 roku. Zajmuje się zarówno klasyczną działalnością deweloperską, jak i inwestycjami w gotowe projekty. Spółka posiada biura w największych polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu, gdzie realizuje inwestycje mieszkaniowe i biurowe.

Metropolis Nieruchomości Komercyjne to największa śląska firma, która przygotowuje projekty inwestycyjne na terenie Aglomeracji Górnośląskiej. Zapewnia kompleksowe opracowanie projektu pod względem: biznesowym, prawnym, planistycznym oraz technicznym, skracając i upraszczając w wymierny sposób proces inwestycyjny