Architektura MuratorProjektyRozbudowa hotelu Bristol w Zakopanem

Rozbudowa hotelu Bristol w Zakopanem

Grupa 5 Architekci opracowała projekt rozbudowy i modernizacji zabytkowego hotelu przy Bulwarach Słowackiego.

Rozbudowa hotelu Bristol w Zakopanem
Projekt rozbudowy powstał po długotrwałych konsultacjach z konserwatorem zabytków w oparciu o archiwalne rysunki autora hotelu, Zygmunta Ostafina (1886-1964)
Fot.: serwis prasowy

Budynek wzniesiono w 1927 roku według projektu Zygmunta Ostafina, autora m.in. Sanatorium Nauczycielskiego na Ciągłówce. Przed wojną był to jeden z najbardziej reprezentacyjnych hoteli w Zakopanem. Po 1945 roku upaństwowiony, służył jako ośrodek Funduszu Wczasów Pracowniczych. Przez ostatnich kilka lat obiekt stał jednak zamknięty i niszczał. Teraz jego operatorem będzie marka Four Points by Sheraton, należąca do Starwood Hotels and Resorts. Poprzedzona długimi konsultacjami z konserwatorem inwestycja zakłada rozbudowę historycznej bryły w oparciu o archiwalne rysunki Ostafina. W zmodernizowanym gmachu i dostawionych do niego skrzydłach znajdzie się w sumie 97 pokoi, część restauracyjna oraz centrum fitness z basenem. Powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie 11,5 tys. m2.

Tagi:
The Boats – nowy projekt pracowni Karpiel Steindel Architektura Projekty Karpiel Steindel Architektura to połączenie współczesnego spojrzenia na architekturę z uznaniem dla lokalnej tradycji. Najnowsza realizacja – The Boats – również wpisuje się w charakter działań pracowni.
Ośrodek Rewita w Kościelisku od nowa: projekt modernizacji sanatorium Dłuskich Historyczny ośrodek Rewita w Kościelisku czeka przebudowa. Pracownie JAZ+ i MOJO architekci zwyciężyły w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy dawnego sanatorium Dłuskich.
Centrum komunikacyjne w Zakopanem Według koncepcji Urba Architects rozbudowany zostanie dworzec PKP, ale modernizacja czeka też centrum przesiadkowe przy stacji kolejki na Kasprowy Wierch.
Dworzec w Zakopanem od nowa. Wyniki konkursu na wybrane elementy zagospodarowania Rozpoczęła się długo oczekiwana realizacja wielofunkcyjnego centrum komunikacyjnego w Zakopanem. W ramach przedsięwzięcia otoczenie dworca kolejowego ulegnie diametralnej przemianie. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu wraz z elementami małej architektury. Zwyciężyła praca młodych architektów Tomasza Galicy i Anny Muras.
Nowy dworzec w Zakopanem Wkrótce rozpocznie się realizacja wielofunkcyjnego centrum komunikacyjnego w Zakopanem według projektu krakowskiej pracowni Urba Architects. W ramach inwestycji wyremontowany i rozbudowany zostanie dawny dworzec PKP, ale gruntowna modernizacja czeka też centrum przesiadkowe przy dolnej stacji kolejowej na Kasprowy Wierch.
Karpiele-Bułecki – architekci Zakopanego Zawsze chciałem, żeby Zakopane wyglądało po góralsku. Nowocześnie, ale po góralsku. Ilekroć przychodzi moment, że wydaje się, że już tak będzie, nagle komuś coś we łbie się przewraca i w planie zagospodarowania dopuszcza się rzeczy, które w ogóle nie powinny tu powstać. O zmieniającym się Zakopanem i współczesnym projektowaniu „po góralsku” nie tylko na Podhalu opowiadają Tomaszowi Żylskiemu dwaj architekci – Janowie Karpiele-Bułecki senior i junior.