Architektura MuratorProjektyRozbudowa Portu Lotniczego Lublin

Rozbudowa Portu Lotniczego Lublin

Wkrótce rozpocznie się rozbudowa Portu Lotniczego Lublin w Świdniku według projektu pracowni ARÉ. Powierzchnia obiektu zwiększy się o prawie 2,2 tys. m2.

Lublin lotnisko
Dzięki rozbudowie znacznie poprawi się przepustowość portu. Od 2014 roku ruch pasażerski w Lublinie systematycznie rośnie. W ubiegłym roku odprawiono tam ponad 430 tys. osób

Terminal pasażerski w Świdniku oddano do użytku w 2012 roku. Konkurs na jego projekt jeszcze w 2008 roku wygrała pracownia ARÉ. Projektanci od razu przewidzieli większy obiekt, ale na przeszkodzie stanęły przepisy unijne. Stwierdzono, że terminal o powierzchni ponad 20 tys. m2 jest zbyt duży jak na potrzeby regionu i zalecono zmniejszenie go o połowę.

Lublin lotnisko
Nowa hala powstanie przy wschodnim skrzydle istniejącego obiektu. Szklana fasada od strony płyty lotniska zostanie wykonana w systemie bezszprosowym

Przestrzeń do odprawy okazała się jednak niewystarczająca już po kilku latach i władze portu rozpoczęły przygotowania do rozbudowy. Według koncepcji nowa hala będzie miała 35 m długości i 62 m szerokości. Znajdzie się w niej m.in. punkt kontroli i pomieszczenia techniczne.

 

Zakończenie realizacji: 2019

Tagi:
Rezydencja Ogród Saski w Lublinie: nowy projekt MTA Architekci W samym centrum Lublina, między ulicami Wieniawską, Jasną, Ewangelicką oraz Jana Karskiego, planowany jest zupełnie nowy kwartał. Zespół, pod nazwą Rezydencja Ogród Saski, zaprojektowała warszawska pracownia MTA Architekci.
Morwowa Tower w Lublinie Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja budynku Morwowa Tower w Lublinie. Projekt 18-kondygnacyjnej wieży opracowały wspólnie biura z Polski i Chin, w tym lokalne studio Kożuchowski Architekci i MAG Architekci z Warszawy.
WZORY LUBLINA: seria patternów inspirowanych detalami miasta Detale ikonicznych budynków Lublina stały się inspiracją dla architekta krajobrazu Tomasza Smutka do opracowania specjalnej kolekcji wzorów. Projekt powstał w ramach stypendium prezydenta Lublina.
Osiedle Słowackiego w Lublinie Lubelskie osiedle Słowackiego to pierwsza w Polsce realizacja humanistycznej wizji zespołu mieszkaniowego opartego o stworzoną przez Oskara Hansena ideę Linearnego Systemu Ciągłego.
Muzeum Ziem Wschodnich w Lublinie – wyniki konkursu Warszawska pracownia WXCA we współpracy z nowojorskim biurem Ralph Appelbaum Associates zwyciężyła w konkursie na projekt Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie. Na potrzeby nowo utworzonej placówki przeznaczono zabytkowy Pałac Lubomirskich.
Lublin: alternatywne opowieści o mieście Co wybieramy z bogatego zasobu naszej przeszłości, by opowiadać o mieście? Jakie narracje tworzymy, by dać poczucie przynależności i tożsamości mieszkańcom? Jakie oblicze miasta w ten sposób pokazujemy? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć badacze i animatorzy kultury na seminarium z cyklu Potencjał dziedzictwa.