Dzięki wycofaniu nowego skrzydła szkoły w głąb działki powstały dwa place: pierwszy – otwarty i nie ogrodzony plac publiczny, oraz drugi – wewnętrzny, ogrodzony plac rekreacyjny. Planowany budynek ma trzy kondygnacje nadziemne i mieści dwie wyraźnie wyodrębnione strefy: koncertową z foyer i edukacyjno-pomocniczą. Na elewacjach zastosowano żelbetowe prefabrykaty z barwionego betonu. Ich wklęsły kształt powtarza negatywowo motyw elementów zastosowanych wewnątrz sali koncertowej, którą zaprojektowano w klasycznym typie "shoe box".
Jury doceniło pracę za przejrzystość, prostotę i czystość przyjętych rozwiązań urbanistycznych i funkcjonalno-przestrzennych. Skromność formy projektowanego budynku dobrze wpisuje się w kontekst miejsca nie konkurując jednocześnie z dominantą Bazyliki i istniejącym budynkiem PSM. Subtelna forma powtarzalnych, prefabrykowanych elementów elewacji wytworzy na jej powierzchni swego rodzaju grę cieni i zapewni różnorodność odbioru budynku w zależności od pory dnia i kąta padania światła. Rozwiązania sali koncertowej a także funkcjonalne połączenie projektowanego obiektu z istniejącym uznano za prawidłowe.
II nagrodę przyznano pracowni Gowin & Siuta z Krakowa, a trzecią PIW-PAW Architekci z Gdańska. Dwa równorzędne wyróżnienia honorowe otrzymały pracownie: Biuro Architektoniczne Moska i Rachuba oraz Jakub Magoń "Pracownia Architektoniczna".