Architektura MuratorProjektySiedziba TDT w Warszawie

Siedziba TDT w Warszawie

U zbiegu ulic Puławskiej i Bukowińskiej w Warszawie trwa realizacja nowej siedziby Transportowego Dozoru Technicznego. Projekt obiektu opracowało biuro JEMS Architekci.

Siedziba TDT w Warszawie
Nowa siedziba Transportowego Dozoru Technicznego

Transportowy Dozór Techniczny to państwowa jednostka organizacyjna zajmująca się m.in. zapewnieniem bezpiecznego funkcjonowania urządzeń o szczególnej konstrukcji, przeznaczeniu lub sposobie eksploatacji, zainstalowanych na przykład na obszarach kolejowych czy portowych. Dotychczas instytucja wynajmowała pomieszczenia na warunkach komercyjnych, choć konkurs na projekt swojej siedziby rozstrzygnęła jeszcze w 2008 roku.

W 55-metrowym budynku oprócz przestrzeni biurowych znajdą się sale konferencyjne, stołówka i pokoje hotelowe dla pracowników, którzy przyjeżdżajądo stolicy na szkolenia.

Od strony ul. Puławskiej przewidziano podłużną, sześcienną bryłę, z której wyrastać będzie nieco wycofana część wieżowa. Pod całym obiektem zaprojektowano dwupoziomowy garaż na 121 miejsc postojowych. Powierzchnia użytkowa wyniesie 15 240 m2.

Zakończenie realizacji: 2018

Apartamenty przy Bramie projektu JEMS Architekci Zakończyła się budowa Apartamentów przy Bramie: nowego zespołu mieszkaniowego projektu JEMS Architekci na terenie Browarów Warszawskich. Wszystkie dostępne tu lokale przeznaczone są na długoterminowy wynajem.
Kompleks Rajska 8 / Gdańsk Logika, czystość i modularność to od zawsze znaki rozpoznawcze JEMS. Widoczne są także w budynkach nowej inwestycji w Gdańsku – pisze Monika Arczyńska.
Heweliusza 18 – JEMS Architekci zaprojektowali nowy biurowiec w centrum Gdańska We wrześniu oddano do użytku budynek Heweliusza 18, który jest częścią nowego kompleksu biurowo-mieszkalnego projektu studia JEMS Architekci. Jednym z pierwszych najemców obiektu jest redakcja portalu Trojmiasto.pl.
Hotel PURO Warszawa Centrum W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.
Planeta Lem na Warszawskich Targach Książki! 24 maja na Warszawskich Targach Książki odbędzie się prezentacja zwycięskiej koncepcji Centrum Literatury i Języka Planeta LEM autorstwa biura JEMS Architekci. Po spotkaniu dyskusja: czemu służą domy literatury i czy mogą stać się miejską atrakcją na miarę najciekawszych muzeów i zabytków?
Teatr Muzyczny w Poznaniu według Jemsów Wyniki konkursu na nową siedzibę Teatru Muzycznego w Poznaniu wzbudziły wyjątkowo gorące dyskusje. Dziś prezentujemy pracę biura JEMS Architekci, które zdobyło w nim drugą nagrodę.