Sky Tower

Samowystarczalny drapacz chmur autorstwa Pracowni Projektowej Walas stanie się niewątpliwie nowym symbolem Wrocławia. Kompleks, przed którym stanie rzeźba Profile of Time Salvadora Dalego, ma być gotowy w pierwszej połowie 2011 roku.

fotka z /zdjecia/wrolaw_dd.jpg

Sky Tower składać się będzie z pięciu budynków o funkcjach mieszkalnych i usługowo-handlowych. Na samym dole, w podziemiu, przewidziano parkingi dla kilku tysięcy samochodów, wyżej przestrzeń handlowa połączona z galerią sztuki, a na niej pięć budynków - jeden biurowiec i cztery apartamentowce z kaskadowo spadającymi tarasami. Każdy z 844 apartamentów zostanie wykończony w wersji "pod klucz". Powyżej parkingów planowana jest jedna z większych galerii handlowych w mieście o powierzchni 20 tys. m kw. Dużą część Sky Tower zajmą również biura - w sumie 36 tys. m kw.

W zimowym ogrodzie na powierzchni 1000 m kw.zaplanowano boisko do minigolfa. W ogólnodostępnym kopleksie rekreacyjno-sportowym znajdzie się także gabinet odnowy biologicznej i centrum SPA. Na szczycie najwyższej wieży powstanie kawiarnia Sky Club z widokiem na Stare Miasto. Na dachu budynku galerii projektanci przewidzieli zieleń z elementami małej architektury.

Sky Tower będzie wsparty na grubej żelbetowej płycie oraz 148 żelbetowych palach o 1,2-1,5 metra średnicy i 10-18 metrów długości. Każdy wytrzymuje nacisk około 1100 ton. Będą podtrzymywały najważniejsze elementy konstrukcji.

Lokalizacja: Wrocław
Autor: Pracownia Projektowa Walas
Inwestor: LC Corp
Powierzchnia całkowita: 300 tys. m2
Wysokość z iglicą: 258 metrów
Realizacja: 2010-2011
Koszt inwestycji: 400 mln dolarów

Widok Towers – 90-metrowy wysokościowiec Trwa realizacja 90-metrowego wysokościowca w centrum Warszawy według projektu Piotra Bujnowskiego i Martina Troethana.
EVolo Skyscraper 2018 - szansa na zaprojektowanie najlepszego drapacza chmur Została ogłoszona kolejna, trzynasta już edycja konkursu na najbardziej innowacyjny wieżowiec, organizowanego przez magazyn Evolo. Do udziału zaproszeni są wszyscy entuzjaści projektowania: architekci, studenci, artyści i inżynierowie.
Ludwig Hilberseimer. Architektura metropolis Książka Metropolisarchitecture jest przede wszystkim interesującym źródłem historycznym. Choć opisane w niej projekty z wielu powodów nie pasują już do naszych czasów, śladów myśli Hilberseimera możemy doszukać się w późniejszych koncepcjach takich pracowni jak Superstudio, Archizoom, OMA czy Dogma
Warsaw Spire. Drapacz chmur w centrum Warszawy W centrum Warszawy powstaje najwyższy budynek biurowy w Polsce. Warsaw Spire ma zostać oddany do użytku w 2014 roku
Najdziwniejsze hotele na świecie: od domku na drzewie do ekskluzywnego kamieniołomu W epoce standarycacji najlepsze hotele na świecie to zazwyczaj obiekty wyjątkowe - przedstawiamy wybór nietypowych realizacji i projektów architektonicznych - hotele z całego świata, niewielkie i olbrzymie, zawsze wyjątkowe