Architektura MuratorProjektyStadion Miejski w Szczecinie

Stadion Miejski w Szczecinie

Władze Szczecina przymierzają się do budowy nowoczesnego stadionu według projektu Biura Architektonicznego Dedeco. Właśnie ogłosiły kolejny przetarg na realizację areny wraz z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży.

Stadion Miejski w Szczecinie
Stadion Miejski w Szczecinie, proj. Dedeco

Konkursu na rozbudowę Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera władze Szczecina ogłosiły jeszcze w 2013 roku. Zwyciężyła propozycja pracowni PPiP Janusza Pachowskiego, zakładająca realizację areny z trzema trybunami. Z czasem zwrócono się do architekta, by uzupełnił obiekt o czwartą trybunę, a ostatecznie, w marcu tego roku, opracowanie nowej koncepcji wraz z programem funkcjonalno-użytkowym zlecono firmie Dedeco, autorom planowanego tuż obok Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Sprowadziliśmy stadion do roli areny zmagań sportowych, gdzie jak w teatrze to co najważniejsze będzie działo się na dobrze oświetlonej scenie. Architektura wokół murawy ma mieć stonowany i ponadczasowy charakter – tłumaczył Piotr Hofman z biura Dedeco w kwietniu, podczas prezentacji projektu. Według najnowszej wizji obiekt zyska czwartą trybunę, będzie całkowicie zadaszony, a murawa znajdzie się znacznie bliżej widowni. Pojemność stadionu wynosić ma ok. 20,5 tys. miejsc. W sąsiedztwie powstanie też nowoczesna baza treningowa dla młodych adeptów piłki nożnej, czyli wspomniane już Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży z kompleksem sześciu boisk, w tym trzech z nawierzchnią hybrydową i jednego zabudowanego tzw. balonem. Władze miasta zakładają, że budowa całego kompleksu potrwa 36 miesięcy, ale sam stadion będzie już gotowy po dwóch latach.

Centrum edukacyjne w Piasecznie W podwarszawskim Piasecznie powstaje wielofunkcyjny obiekt z przedszkolem i podstawówką. Projekt wykonawczy według koncepcji biura Dedeco opracowało studio Locum z Kalisza.
Kampus Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Pracownia Dedeco zwyciężyła w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na projekt nowej siedziby Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Regułach.
Pracownia Dedeco zaprojektuje kampus Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Rozstrzygnięto konkurs na projekt siedziby oraz kampusu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w podwarszawskich Regułach. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia Dedeco.
Hala widowiskowo-sportowa w Toruniu Realizacja wielkokubaturowego obiektu sportowego w mieście słynącym ze zwartej, średniowiecznej zabudowy stanowiła duże wyzwanie. Hala nie nawiązuje do tradycji Torunia, raczej pokazuje jego potencjał i kierunek zmian.
Budynek mieszkalny przy szczecińskiej starówce Obszar, na którym zaplanowano obiekt objęty jest ochroną konserwatorską. Inwestor zorganizował więc konkurs na najlepszą koncepcję. Ostatecznie do realizacji wybrał projekt biura DEDECO.
Basen olimpijski w Łodzi Rusza budowa Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej według konkursowej koncepcji Dedeco oraz Orłowski i Azymański Architekci z 2009 roku.