Architektura MuratorProjektyVilla Jaśkowa Dolina w Gdańsku projektu MS 15 Architektura

Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku projektu MS 15 Architektura

Na terenie gdańskiego Wrzeszcza powstaje nowe osiedle: Villa Jaśkowa Dolina. W 9 budynkach licowanych klinkierowymi płytkami powstanie w sumie 200 mieszkań. Projekt założenia zdobył właśnie CIJ Awards Poland 2021 w kategorii Best Upcoming Residential Development.

Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku projektu MS 15 Architektura
Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku, proj. MS 15 Architektura
Osiedle Villa Jaśkowa DolinaGdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 85
AutorzyMS 15 Architektura
InwestorCordia Polska
Data realizacji (początek)2021
Data realizacji (koniec)2023

Osiedle Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku realizowane jest według projektu gdyńskiej pracowni MS 15 Architektura. W otulinie Parku Jaśkowej Doliny, w obrębie ulic Jaśkowa Dolina i Rakoczego, powstanie w sumie 9 czterokondygnacyjnych budynków. Znajdzie się w nich ponad 200 mieszkań o powierzchni od 34 do 131 m². Te największe, z antresolą, zaplanowano na ostatnich piętrach. Balkony od strony ulicy Jaśkowa Dolina wyposażone zostaną w szklaną zabudowę systemową, zapewniającą wyciszenie lokali. Przestrzeń pomiędzy domami wypełnią zieleńce o funkcji ogrodów deszczowych. Przewidziano też strefę rekreacji z leżakami i plenerową siłownią oraz plac zabaw. Inwestorem osiedla  Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku jest firma Cordia.

Osiedle Villa Jaśkowa Dolina z nagrodą za najlepszy projekt mieszkaniowy 2021

Projekt założenia zdobył ostatnio CIJ Awards Poland 2021 w konkursie organizowanym przez CIJ Europe, wydawcę magazynu poświęconego rynkowi real estate. Zespół autorstwa biura MS 15 Architektura doceniono w kategorii Best Upcoming Residential Development. Tym samym osiedle będzie ubiegać się o Best of the Best CIJ HOF w międzynarodowej edycji konkursu w 2022 roku. Villa Jaśkowa Dolina to premierowe przedsięwzięcie Cordii w Trójmieście. Bardzo się cieszymy, że to właśnie ten projekt został doceniony przez ekspertów. To nasza wyjątkowa realizacja, ale i wyjątkowy projekt w skali całego regionu – powstaje w niezwykłej lokalizacji, w sąsiedztwie historycznej, willowej zabudowy, tuż przy Parku Jaśkowej Doliny. Pracując nad projektem byliśmy zobowiązani nie tylko do stworzenia funkcjonalnych budynków mieszkalnych, ale do wykreowania przyjaznej przestrzeni, a także do wpisania się w charakter i topografię miejsca – komentuje Michał Melaniuk, prezes Cordia Polska. Zakończenie realizacji osiedla Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku.

Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku projektu MS 15 Architektura
Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku, proj. MS 15 Architektura

Gdzie powstaje osiedle Villa Jaśkowa Dolina

Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku projektu MS 15 Architektura
Teren rekreacyjny na terenie osiedla Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku, proj. MS 15 Architektura
Tagi:
Autor: Piotr Prus
Wielowątkowa tożsamość Gdańska: od gotyku, przez rekonstrukcje, po architekturę nowoczesną Co sprawia, że Gdańsk jest tak interesujący pod względem architektury? I w jaki sposób można definiować jego tożsamość architektoniczną? Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Tym razem poświęconą Gdańskowi.
Muzeum Bursztynu w Gdańsku Pozostawienie konstrukcji i ogólnego układu obiektu było bardzo rozsądną decyzją z uwagi na ograniczenie odpadów i optymalizację użycia zasobów – o realizacji Kseni Piątkowskiej pisze Monika Arczyńska.
Oliva Koncept / Gdańsk Forma budynków, ich estetyka, kompozycja elewacji odnoszą się z kulturą i poszanowaniem do wartości lokalizacji i wymagającego sąsiedztwa – o realizacji pracowni Arch-Deco pisze Ksenia Piątkowska.
Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku: nowa realizacja Roark Studio Apartamentowiec Chlebova w Gdańsku stanął w miejscu dawnej piekarni. Architekci z sopockiej pracowni Roark Studio przy realizacji wykorzystali elementy pochodzące z rozbiórki historycznego budynku.
Warszawa ma pomnik, Gdańsk tramwaj Zachwatowicza Po gdańskich torach jeździ tramwaj im. Jana Zachwatowicza. W ten sposób władze Gdańska uhonorowały kolejną zasłużoną dla miasta postać. Architekt odegrał znaczącą rolę w odbudowie miasta z wojennych zniszczeń.
Rusza budowa kolejnego budynku DOKI Living według projektu pracowni FORT Targowski W nowym budynku realizowanym w ramach inwestycji DOKI Living powstaną 292 mieszkania. Obiekt składać się będzie z dwóch skrzydeł połączonych wysokim parterem z funkcjami usługowymi.