Widok

W samym centrum Katowic powstanie designerski apartamentowiec autorstwa gliwickiej pracowni Medusa group. Elewację budynku zaprojektowano z cegły klinkierowej koloru czarnego, kontrastującej z wegetatywną fasadą.

fotka z /zdjecia/Apartamenty_Widok_art.jpg

Czterokondygnacyjny apartamentowiec, składać się będzie z 43 mieszkań o powierzchni od 37 do 210 m2, z czego trzy będą dwupoziomowe a jeden trzypoziomowy. Zaplanowano również podziemny parking i lokal usługowo-handlowy. Wszystkie mieszkania będą miały podwyższony standard z możliwością dowolnego kształtowania przestrzeni. Kontrastująca ze sobą fasada budynku, łącząca nasyconą zieleń z antracytem, wysunięte zielone bryły, pnąca się roślinność porastająca budynki oraz tarasy na dachu w formie deku drewnianego wykonane z egzotycznego drewna bangkirai, to tylko niektóre z elementów jakie złożyły się na projekt. Całość dopełnią balustrady na balkonach i tarasach wykonane z bezpiecznego szkła.

Założena autorskie:
Budynki są bardzo minimalistycznie, ale wysmakowane w swojej prostocie. Bawimy się tutaj bryłą. Postawiliśmy na rorzeźbioną zabudowę i grę kolorem, jakiego w tej części miasta mało. Ważna w tym projekcie jest lokalizacja. Dostępność do tras wylotowych, sklepów a także miejsc rozrywki i centrów biznesowych, to wartość apartamentów Widok.


Lokalizacja: ul. Widok, Katowice
Autorzy: Medusa group, Przemo Łukasik i Łukasz Zagała
Inwestor: MK Inwestycje
Powierzchnia całkowita: 2 663 m2
Realizacja: 2009