Architektura MuratorProjektyWilla Benissa nad morzem Śródziemnym według projektu Q2Studio z Wrocławia

Willa Benissa nad morzem Śródziemnym według projektu Q2Studio z Wrocławia

Wrocławska pracownia architektoniczna Q2Studio zaprojektowała minimalistyczną willę, która powstanie w hiszpańskim miasteczku Benissa nad Morzem Śródziemnym.

Willa Benissa nad morzem Śródziemnym według projektu Q2Studio z Wrocławia
Willa w miasteczku Benissa w Hiszpanii, proj. Q2Studio

Budynek ma być zlokalizowany na zboczu jednego ze wzgórz w północnej części Costa Blanca. Takie położenie zainspirowało architektów do stworzenia bryły charakteryzującej się lekkością i przestrzennością. Ogromne przeszklenia otwierają widok na morze. Projekt oparty jest na prostych formach z elementami nowoczesnego designu. We wnętrzu, łączącym style minimal, scandi i modern, dominują jasne, neutralne kolory. Budynek podzielono na dwie części – prywatną oraz dzienną. Ogród został pomyślany jako strefa wypoczynku z basenem o powierzchni 90 m2.

Architektura i Krajobraz. Geneza Czarnej Skały Dom powiązany z krajobrazem i nawiązujący do widocznych na horyzoncie gór. Ta myśl stała się kluczem do projektu i podstawową klamrą spinającą planowaną kompozycję przestrzeni – o koncepcji domu Czarna Skała piszą Adam Zwierzyński, Anna Porębska z MUS Architects.
Dom w Istebnej projektu holenderskiego biura Blueroom Nawiązując do tradycyjnej architektury Śląskiego Cieszyńskiego, holenderscy architekci zaprojektowali niewielki dom wypoczynkowy, który może służyć zarówno właścicielom, jak i turystom. Veranda Villa, jak wskazuje nazwa, dysponuje rozległym tarasem, którego powierzchnia przekracza powierzchnię budynku.
Dom w Lesie projektu 081 architekci W malowniczych Klementowicach nieopodal Puław stanął niewielki dom dla trzyosobowej rodziny. Projektanci z lubelskiej pracowni 081 architekci wkomponowali obiekt między rosnące na działce drzewa, co pozwoliło zapewnić mieszkańcom intymność i zrezygnować z budowy trwałych i wysokich ogrodzeń.
Dom w Będzinie Budynek jest zmaterializowaniem filozofii życiowej inwestorów – wielkość, forma i standard wnętrz wynikają z przekonania, że dom ma być funkcjonalnym środkiem do życia, a nie jego celem. To niezamierzony manifest przeciw nadmiernej konsumpcji.
CWA House – dom jednorodzinny na Mazowszu Jedna z najnowszych realizacji pracowni Beczak & Beczak Architekci to dom jednorodzinny o nieregularnej bryle i niesymetrycznym dachu. Ta nietypowa forma podąża jednak dokładnie za funkcją budynku.
Znamy wyniki konkursu na projekt Modelowego Domu Jednorodzinnego Rozstrzygnięto kolejny konkurs na modelowe rozwiązania w programie Mieszkanie Plus. Tym razem architekci wzięli na warsztat wzorcowe domy jednorodzinne. Osobne opracowania przedstawiły biura architektoniczne, osobne uczelnie techniczne.