Architektura MuratorProjektyWyniki konkursu architektonicznego na projekt rozbudowy budynku urzędu miasta w Kołobrzegu

Wyniki konkursu architektonicznego na projekt rozbudowy budynku urzędu miasta w Kołobrzegu

W 2015 roku w Kołobrzegu zrealizowana ma być rozbudowa urzędu miasta. Zwycięski projekt konkursowy przygotowało biuro 22 architekci z Warszawy.

Wyniki konkursu architektonicznego na projekt rozbudowy budynku Urzędu Miasta w Kołobrzegu
Wyniki konkursu architektonicznego na projekt rozbudowy budynku Urzędu Miasta w Kołobrzegu. Planowany budynek, widok od strony katedry – etap przed odtworzeniem historycznego kwartału zbudowy

Gmach zajmowany dziś przez urząd miasta przylega od zachodu do Placu Ratuszowego w historycznym centrum Kołobrzegu i składa się z dwóch części: czterokondygnacyjnego budynku głównego z XIX wieku oraz ciągnącego się w głąb działki dwukondygnacyjnego skrzydła z lat 70. XX wieku, które przeznaczono do rozbiórki. Powierzchnia użytkowa po rozbudowie budynku będzie wynosić ok. 2500 m² i pomieści wszystkie rozproszone dotychczas po całym mieście wydziały urzędu. W  konkursie architektonicznym nagrodzony został projekt konkursowy pracowni biuro 22 architekci z Warszawy.  Budynek po rozbudowie nazwany szumnie  Regionalnym Centrum Innowacyjnej Administracji, na razie stanowił będzie nową pierzeję Skweru Miast Partnerskich, ale został tak ukształtowany, by w przyszłości na zieleńcu tym możliwe było odtworzenie historycznej zabudowy kwartałowej. Autorzy projektu konkursowego podkreślają, że celem prac powinno być odtworzenia zabudowy w obszarze kwartału, przy równoczesnym kreowaniu nowej, atrakcyjnej, dostępnej z sąsiadujących ulic przestrzeni publicznej w jego wnętrzu.

Przewidywany termin realizacji: 2015 rok
Autorzy: 22ARCHITEKCI sp. z o.o.

Więcej informacji o nowych projektach: miesięcznik "Architektura-murator", dział Przegląd, rubryka Co się projektuje

Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.
Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie Władze Redy ogłosiły konkurs na rewitalizację i rozbudowę Miejskiego Parku Rodzinnego. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie tężni oraz wodnego placu zabaw.
Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie Gmina i Miasto Miechów ogłosiły konkurs na projekt nowej sali sportowej w Miechowie. W jury m.in. Piotr Lewicki, Marcin Brataniec i Piotr Chuchacz. Składanie wniosków do 8 sierpnia.
Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni przed siedzibą Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych. Składanie wniosków do  15 sierpnia.
Polacy zwyciężyli w konkursie inwestorskim na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall na Islandii Polscy architekci Weronika Plata i Wiktor Stankiewicz zajęli pierwsze miejsce w realizacyjnym konkursie na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall w północnej Islandii. „Koncepcja doskonale łączy krajobraz z architekturą” – napisało jury w uzasadnieniu.
Wyniki konkursu na projekt kulturoteki w Starej Miłosnej W konkursie na projekt nowej kulturoteki na osiedlu Stara Miłosna w Warszawie zwyciężyło  xystudio. Architekci zaprojektowali obiekt o prostej, modułowej bryle i drewnianej konstrukcji z zielenią na dachu oraz głównej fasadzie.