Nowe mieszkania w Poznaniu

Z saunami na dachu. Apartamentowiec na poznańskim Sołaczu od CDF Architekci

Wkrótce ruszy realizacja nowego apartamentowca przy ul. Pułaskiego w Poznaniu. Sześciokondygnacyjny budynek z tarasem na dachu, gdzie zaplanowano też przestrzeń na sauny dla mieszkańców zaprojektowała pracownia CDF Architekci.

Apartamentowiec Pułaskiego 19 w Poznaniu
Autorzy: CDF Architekci
Architektura wnętrz: DOT Interiors
Inwestorzy: Grupa Verbicom; Duda Development 
Realizacja: 2025

Budynek stanie na pustej działce przy ul. Pułaskiego 19 na poznańskim Sołaczu. Projekt na zlecenie firm Duda Development i Verbicom opracowało lokalne biuro CDF Architekci. W apartamentowcu na sześciu kondygnacjach rozplanowano 33 mieszkania o podwyższonym standardzie. Będą dysponować powierzchnią od 35 do aż 191 m². Te na ostatnim piętrze mają mieć dostęp do własnych tarasów na dachu, gdzie przewidziano także przestrzeń pod montaż prywatnych saun oraz zieleń. Pod obiektem znajdzie się dwupoziomowy garaż, a w parterze – portiernia.  Przestrzenie wspólne zaprojektowała pracownia DOT Interiors.

Apratmentowiec przy ul. Pułaskiego zostanie wyposażony w wentylację z rekuperacją i system ogrzewania za pomocą pompy ciepła. Inwestorzy dysponują już prawomocnym pozwoleniem na budowę. Realizacja ma się rozpocząć jeszcze w 2023 roku.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie