Architektura MuratorProjekty Zagospodarowanie przestrzeni publicznej Księżego Młyna w Łodzi

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej Księżego Młyna w Łodzi

Prace obejmują teren dziewiętnastowiecznego osiedla robotniczego. Kompleks Księżego Młyna stanowi jeden z najciekawszych zabytków architektury przemysłowej w Polsce

Księzy Młyn - nowa sieć ścieżek rowerowych i ciągów pieszych

Pierwsze wizualizacje zaprezentowane zostały 12 grudnia w siedzibie łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Projekt przygotowuje łódzka pracownia Arta sp. z o.o, w której powstała również koncepcja rewitalizacji Miasta Tkaczy w Zgierzu. Modernizacji poddany zostanie obszar o powierzchni siedmiu hektarów, na którym zlokalizowanych jest 25 domów familijnych, tzw. famuł,  wybudowanych przez Karola Scheiblera, jednego z twórców przemysłowej Łodzi. Ceglane budynki   zachowały pierwotny wygląd elewacji, nie został też zakłócony ich układ. Modernizacja obejmie między innymi wymianę systemu oświetlenia, z wprowadzeniem latarni elektrycznych stylizowanych na gazowe; wyznaczenia ciągów pieszych i rowerowych, utworzenie terenów rekreacyjnych i parkingu, dostosowanych do zabytkowego otoczenia. Po montażu sieci ciepłowniczej zachowany zostanie stary bruk.   
Wykonanie projektów odbywa się w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Księżego Młyna.

Architektura Kryzysu Klimatycznego: dyskusja on-line Kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego. Koło Zrównoważonej Architektury OW SARP zaprasza na dyskusję Eko-aktywna przestrzeń miejska.
Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego / Jastrzębie-Zdrój Realizacja uwzględnia walory przyrodnicze rewitalizowanego obszaru, dziedzictwo górnicze, a także dawny uzdrowiskowy charakter miasta – pisze Justyna Swoszowska.
Open Air Museum / Cieszyn Realizacja jest unikatowym w skali europejskiej przedsięwzięciem, w wyniku którego powstała ekspozycja muzealna rozlokowana na dwóch brzegach rzeki - polskimi i czeskim – o realizacji biura RS+ Robert Skitek pisze Justyna Swoszowska.
Nowe centrum lokalne w Chałupach: wyniki konkursu na zagospodarowanie przestrzeni nad Zatoką Pucką Karolina Upława i Michał Stangel z Politechniki Śląskiej zwyciężyli w konkursie na zagospodarowanie tzw. Szperku w Chałupach, proponując minimalną ingerencję w krajobraz, ale jednocześnie bogatą ofertę usług, atrakcyjnych zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.
Ogród Jordanowski nr 1, Tu Wolno Grać w Piłkę Ogród Jordanowski nr 1 w Poznaniu przechodzi metamorfozę. W pierwszym etapie zrealizowano część sportową, z boiskami i strefą do ćwiczeń. Projekt zagospodarowania całego terenu opracowało biuro UGO Architecture Hugona Kowalskiego.
Wyniki konkursu na nowe centrum Kalisza Znamy wyniki konkursu SARP na zagospodarowanie dwóch rynków w centrum Kalisza. Pierwszą nagrodę przyznano pracowni Roman Rutkowski Architekci za ideę bardzo oszczędną w środkach wyrazu, a jednocześnie niezwykle elegancką i kompleksową. Wśród laureatów także Inicjatywa Projektowa i pracownia Maćków.