Architektura MuratorProjektyZespół apartamentowy w Szczyrku

Zespół apartamentowy w Szczyrku

Pracownia WXCA zwyciężyła w konkursie inwestorskim na projekt zespołu wakacyjnych apartamentów w Szczyrku.

Zespół apartamentowy w Szczyrku
Trzy nowe, trzykondygnacyjne obiekty powstaną zaledwie 30 metrów od dolnej stacji kolei gondolowej na Halę Skrzyczeńską. Powierzchnia użytkowa całego zespołu wyniesie ok. 1000 m2, a pojedynczego apartamentu - 30-40 m2; Il. DAAKO

Organizatorem konkursu była firma Apartamenty Złoty Widok, specjalizującą się w realizacji luksusowych mieszkań wakacyjnych w standardzie deweloperskim i turystycznym, które klient może kupić dla siebie bądź z przeznaczeniem na wynajem. Do udziału spółka zaprosiła cztery pracownie: Archaz, Exexe, WXCA oraz Biuro Projektowe Pióro. Uczestnicy mieli zaproponować zabudowę w jednej z najbardziej eksponowanych lokalizacji Szczyrku: przy ul. Salmopolskiej, zaledwie 30 metrów od stacji kolejki na Halę Skrzyczeńską. Kompleks, oprócz 28 apartamentów, miał pomieścić restaurację i basen z sauną. Ostatecznie do realizacji wybrano propozycję WXCA. To zespół trzech domów o łamanych dachach i elewacjach licowanych drewnianymi listwami.

Rozpoczęcie realizacji: 2019

Tagi:
Apartamenty Ogrodowa na warszawskiej Woli Nowoczesny budynek mieszkalny ma wpasować się w zabudowę ulic Ogrodowej i Żelaznej – stąd jego zróżnicowana wysokość. Za projekt odpowiada biuro BBGK Architekci.
Wrocławskie Apartamenty Zyndrama z widokiem na Odrę Za projekt zlokalizowanej w sercu Wrocławia inwestycji odpowiada biuro APA Hubka. Miejska plomba będzie kolejnym budynkiem mieszkaniowym na koncie dolnośląskiej pracowni.
Apartamenty Saska w Warszawie Nową zabudowę osiedla architekci zaprojektowali wokół Jeziora Gocławskiego, wydobywając jednocześnie walory pejzażowe tego zaniedbanego dotąd akwenu. Autorom udało się tu osiągnąć wyjątkową harmonię przestrzeni, architektury i przyrody – pisze Jerzy S. Majewski.
Ogólnopolski otwarty konkurs urbanistyczno- architektoniczny Nowe Orłowo Główną ideą zwycięskiej pracy Arch-Deco było zaprojektowanie nowoczesnej zabudowy apartamentowej o wysokim standardzie oraz rozpoznawalnej formie nawiązującej do charakteru dzielnicy.