Architektura MuratorProjektyZespół biurowy Forest w Warszawie

Zespół biurowy Forest w Warszawie

Na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza powstanie nowy kompleks biurowy projektu pracowni HRA Architekci. Zespół wyróżniać będzie 120-metrowa dominanta oraz zielona przestrzeń publiczna wielkości dwóch boisk piłkarskich.

Zespół biurowy Forest w Warszawie
Zespół biurowy Forest w Warszawie, proj. HRA Architekci
Zespół biurowy Forest Warszawa, ul. Burakowska 14
AutorzyHRA Architekci
InwestorHB Reavis

Na dwuhektarowej działce między rondem Radosława, al. Jana Pawła II i ul. Burakowską planowany jest zespół biurowo-usługowy Forest według projektu warszawskiej pracowni HRA Architekci. W jego skład wejdzie 120-metrowy wieżowiec oraz kilka obiektów o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Teren między budynkami będzie ogólnodostępny. Powstanie tam zielone patio z oczkiem wodnym i miejscem na pawilony gastronomiczne. Wyróżnikiem inwestycji będą też przestronne balkony, loggie i tarasy na dachach. Kompleks na planie litery C zaoferuje ok. 78 tys. m2 powierzchni do wynajęcia. Forest będzie służyć zarówno dużym, jak i mniejszym firmom. Te pierwsze skorzystają m.in. z jednej z największych w Warszawie powierzchni biurowych na jednym piętrze. Z kolei młodzi przedsiębiorcy docenią dużą przestrzeń co-workingową i mniej formalną atmosferę kampusu z bogatą ofertą gastronomiczną, gdzie życie będzie toczyło się również po godzinie 17.00 – informuje inwestor, firma HB Reavis. Zespół otrzymał już pozwolenie na budowę. Jego realizacja ma się zakończyć w 2020 roku.

Rusza budowa drugiego biurowca przy dworcu Warszawa Zachodnia Kompleks budynków biurowych o łącznej powierzchni 68 tys. m2 powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie przebudowanego dworca Warszawa Zachodnia. Projekt architektoniczny powstał w pracowni FS&P Arcus.