Architektura MuratorProjektyZespół Hi Piotrowska w Łodzi projektu PRC Architekci

Zespół Hi Piotrowska w Łodzi projektu PRC Architekci

W centrum Łodzi trwa realizacja zespołu biurowo-usługowego z 82-metrową dominantą. Wieża kompleksu będzie najwyższym budynkiem biurowym miasta.

Zespół Hi Piotrowska w Łodzi projektu PRC Architekci
Zespół Hi Piotrowska Łódź, ul. Piotrkowska 155
AutorzyPRC Architekci
InwestorMaster Management Group
Powierzchnia użytkowa34000.0 m²
Data realizacji (koniec)2020

Kompleks Hi Piotrkowska powstaje w samym centrum Łodzi, przy skrzyżowaniu ulicy Piotrkowskiej z aleją Mickiewicza i Kościuszki. Będzie się składać z trzech brył, liczących 5, 7 i 20 pięter. Najwyższa i najniższa pomieszczą biura, w trzeciej znajdzie się hotel marki Hampton by Hilton. W sumie zespół zaoferuje 21 tys. m2 powierzchni biurowej klasy A+ oraz 5 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej. W hotelu o powierzchni ok. 8 tys. m2 przewidziano 149 pokoi, centrum konferencyjne, strefę fitness i restaurację.

 

Zespół Hi Piotrowska w Łodzi projektu PRC Architekci

Z uwagi na lokalizację inwestycji i bliskość terenów o charakterze historycznym, projekt konsultowany był z Komitetem ds. Rewitalizacji Miasta Łodzi, a fasada 5-piętrowego biurowca od strony ul. Piotrkowskiej w porozumieniu z miejskim konserwatorem zabytków otrzymała eklektyczny wyraz, stanowiący współczesną wariację na temat elewacji pobliskich kamienic. Oddanie zespołu do użytku planowane jest na marzec 2020 roku.

Pracowania PRC Architekci działa w Polsce od 1997 roku. Wśród jej projektów i realizacji znajdują się m.in. budynek mieszkaniowy Restaura, biurowiec Atrium 2 czy wielofunkcyjny zespół ArtN na terenie dawnej fabryki Norblina w Warszawie.

Ogrody Anny w Łodzi Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.
Ilustrowany atlas architektury Łodzi Centrum Architektury zaprasza na premierę kolejnego przewodnika, tym razem poświęconego architekturze Łodzi. Najważniejsze realizacje miasta zilustrowali Mateusz Gryzło, Hubert Przybyszewski i Maria Łomiak, a tekstami opatrzyli Anna i Błażej Ciarkowscy, łodzianie, znawcy i miłośnicy miasta.
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Łódź Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa tym razem poświęcona jest Łodzi, w której – jak tłumaczą organizatorzy – nowoczesność łączy się z tradycją, na nowo definiując przestrzeń miasta.
Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci Rozpoczyna się realizacja Strefy PROGRESS w Łodzi według projektu warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, w tym 14-kondygnacyjna dominanta.
Żydowscy architekci Łodzi. Historie zapomniane Dzięki tej książce Łódź odkrywa na nowo swoją zapomnianą historię. Świat żydowskich architektów, którzy pracowali dla rozwijającej się w szalonym tempie kosmopolitycznej metropolii.
Lapidarium Detalu w Łodzi Ekspozycja detalu pochodzącego z łódzkich budowli z XIX i XX wieku jest katalogiem motywów stanowiących o tożsamości architektonicznej miasta – o realizacji Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.