Architektura MuratorProjektyZespół Hi Piotrowska w Łodzi projektu PRC Architekci

Zespół Hi Piotrowska w Łodzi projektu PRC Architekci

W centrum Łodzi trwa realizacja zespołu biurowo-usługowego z 82-metrową dominantą. Wieża kompleksu będzie najwyższym budynkiem biurowym miasta.

Zespół Hi Piotrowska w Łodzi projektu PRC Architekci
Zespół Hi Piotrowska Łódź, ul. Piotrkowska 155
AutorzyPRC Architekci
InwestorMaster Management Group
Powierzchnia użytkowa34000.0 m²
Data realizacji (koniec)2020

Kompleks Hi Piotrkowska powstaje w samym centrum Łodzi, przy skrzyżowaniu ulicy Piotrkowskiej z aleją Mickiewicza i Kościuszki. Będzie się składać z trzech brył, liczących 5, 7 i 20 pięter. Najwyższa i najniższa pomieszczą biura, w trzeciej znajdzie się hotel marki Hampton by Hilton. W sumie zespół zaoferuje 21 tys. m2 powierzchni biurowej klasy A+ oraz 5 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej. W hotelu o powierzchni ok. 8 tys. m2 przewidziano 149 pokoi, centrum konferencyjne, strefę fitness i restaurację.

 

Zespół Hi Piotrowska w Łodzi projektu PRC Architekci

Z uwagi na lokalizację inwestycji i bliskość terenów o charakterze historycznym, projekt konsultowany był z Komitetem ds. Rewitalizacji Miasta Łodzi, a fasada 5-piętrowego biurowca od strony ul. Piotrkowskiej w porozumieniu z miejskim konserwatorem zabytków otrzymała eklektyczny wyraz, stanowiący współczesną wariację na temat elewacji pobliskich kamienic. Oddanie zespołu do użytku planowane jest na marzec 2020 roku.

Pracowania PRC Architekci działa w Polsce od 1997 roku. Wśród jej projektów i realizacji znajdują się m.in. budynek mieszkaniowy Restaura, biurowiec Atrium 2 czy wielofunkcyjny zespół ArtN na terenie dawnej fabryki Norblina w Warszawie.

Brama Miasta Łódź: projekt medusa group w Nowym Centrum Łodzi Brama Miasta została oddana do użytku. Za projekt dwóch budynków na głównej osi Nowego Centrum Łodzi odpowiada śląska pracownia medusa group
Biuro firmy Clariant w łódzkim Monopolis: projekt The Design Group W łódzkim Monopolis, w historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego, powstało biuro szwajcarskiego koncernu chemicznego Clariant. Za projekt aranżacji odpowiada warszawska pracownia The Design Group.
Przedszkole Kobro: w Łodzi powstanie przedszkole projektu Katarzyny Kobro Łódzka ASP dysponuje już działką, na której powstanie funkcjonalistyczne przedszkole Kobro. Projekt na podstawie archiwalnych zdjęć makiety opracował zespół z Biura Architekta Miasta Łodzi.
Pierwsza synagoga w powojennej historii Łodzi Nowa synagoga w Łodzi projektu Design Lab Group będzie pierwszym obiektem tego typu zrealizowanym w mieście po II wojnie światowej. Kamień węgielny pod budowę bożnicy wmurowano pod koniec sierpnia.
Patchwork Łódź – konkurs na projekt przestrzeni na terenie zakładów Scheiblera Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.
Polska dojrzałość: jak w ciągu ostatnich 25 lat zmieniła się Łódź Bezprecedensowe projekty rewitalizacyjne, pierwszy w Polsce woonerf i budowane prawie od podstaw Nowe Centrum. W ramach jubileuszu 25-lecia prezentujemy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Zobaczcie, jak w tym czasie zmieniła się Łódź.