Architektura MuratorProjektyZespół hotelowy Karkonosze Springs

Zespół hotelowy Karkonosze Springs

W Staniszowie na Dolnym Śląsku powstać ma zespół wypoczynkowy Karkonosze Springs. W skład kompleksu wejdzie hotel, budynek usługowy i 20 dwukondygnacyjnych obiektów mieszczących apartamenty. Projekt założenia opracowało Q2Studio.

Zespół hotelowy Karkonosze Springs
Zespół hotelowy Karkonosze SpringsStaniszów
AutorzyQ2Studio
InwestorKarkonosze Springs

Zespół hotelowy Karkonosze Springs zaplanowano na trzech działkach przeciętych drogą dojazdową. Na jednej znajdzie się hotel zaprojektowany w formie kilku połączonych ze sobą brył krytych dwuspadowymi dachami. Obiekt ten, o powierzchni użytkowej 5,6 tys. m² i kubaturze wynoszącej ok. 19 tys. m³, będzie mieścił 62 pokoje, salę konferencyjną, SPA i baseny termalne. Całe założenie porządkować ma otaczająca je pergola.

Czytaj też: Zespół wakacyjnych apartamentów od WXCA [NOWE WIZUALIZACJE] |

Po przeciwległej stronie drogi przewidziano strefę rodzinną: 10 budynków usytuowanych wachlarzowo wokół naturalnego stawu. Punktem centralnym jest tu obiekt klubowy z przylegającym do niego basenem i plażą. W tej części znajdzie się 126 apartamentów, których powierzchnia wyniesie w sumie 5333 m². W sąsiedztwie, w tzw. strefie kameralnej, powstać ma 10 kolejnych budynków, o powierzchni ok. 2943 m². Te architekci poustawiali w układzie szachownicowym, na pustych polach projektując minisadzawki, baseny i kompozycje zieleni. W strefie kameralnej zaprojektowano 80 apartamentów. Wszystkie lokale w ramach projektu Karkonosze Springs oferowane są jako inwestycyjne. Do wyboru są mieszkania jedno-, dwu i trzypokojowe (odpowiednio o powierzchni 17, 30 i 52 m²). Inwestorem całego kompleksu jest spółka Karkonosze Springs, należąca do grupy Europlan.

Vienna House Andel’s Cracow według BEHF Architects Prezentujemy zmodernizowane wnętrza hotelu Vienna House Andel’s Cracow. Za nowy wystrój odpowiada austriacka pracownia BEHF Architects.
Hotel Breath-in w Łodzi Hotel Breath-In powstać ma w samym centrum w Łodzi, u zbiegu ulic Narutowicza i Sienkiewicza. Budynek o konstrukcji z drewna klejonego krzyżowo CLT zaprojektowała lokalna pracownia MAKAA.
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.
Przebudowa hotelu Harenda / Warszawa Wyzwaniem było dostosowanie neoklasycznego budynku do współczesnych standardów hotelowych. Architektom zależało przede wszystkim na odzwierciedleniu historii oraz wielkomiejskiego charakteru miejsca, a także otwarciu się na miasto. O przebudowie warszawskiego hotelu Harenda pisze Marcin Garbacki.
Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim Na wrocławskim Ostrowie Tumskim stanął pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław Mgallery. Za projekt obiektu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – medusa group.
Nie projektujemy dla siebie i swoich ambicji: rozmowa z Wojciechem Witkiem z Iliard Architecture & Interior Design Architektura i projektowanie wnętrz na pewno są efektem współpracy i zrozumienia wielu różnych potrzeb. Jest to bardzo trudne zadanie, którego nikt nie uczy na studiach – o projektowaniu hoteli w dobie pandemii, zmianach, jakie czekają nas w najbliższej przyszłości i potrzebie ciągłego uczenia się z Wojciechem Witkiem, współzałożycielem biura Iliard Architecture & Interior Design, rozmawia Krzysztof Król.