Architektura MuratorProjektyZespół hotelowy Karkonosze Springs

Zespół hotelowy Karkonosze Springs

W Staniszowie na Dolnym Śląsku powstać ma zespół wypoczynkowy Karkonosze Springs. W skład kompleksu wejdzie hotel, budynek usługowy i 20 dwukondygnacyjnych obiektów mieszczących apartamenty. Projekt założenia opracowało Q2Studio.

Zespół hotelowy Karkonosze Springs
Zespół hotelowy Karkonosze SpringsStaniszów
AutorzyQ2Studio
InwestorKarkonosze Springs

Zespół hotelowy Karkonosze Springs zaplanowano na trzech działkach przeciętych drogą dojazdową. Na jednej znajdzie się hotel zaprojektowany w formie kilku połączonych ze sobą brył krytych dwuspadowymi dachami. Obiekt ten, o powierzchni użytkowej 5,6 tys. m² i kubaturze wynoszącej ok. 19 tys. m³, będzie mieścił 62 pokoje, salę konferencyjną, SPA i baseny termalne. Całe założenie porządkować ma otaczająca je pergola.

Czytaj też: Zespół wakacyjnych apartamentów od WXCA [NOWE WIZUALIZACJE] |

Po przeciwległej stronie drogi przewidziano strefę rodzinną: 10 budynków usytuowanych wachlarzowo wokół naturalnego stawu. Punktem centralnym jest tu obiekt klubowy z przylegającym do niego basenem i plażą. W tej części znajdzie się 126 apartamentów, których powierzchnia wyniesie w sumie 5333 m². W sąsiedztwie, w tzw. strefie kameralnej, powstać ma 10 kolejnych budynków, o powierzchni ok. 2943 m². Te architekci poustawiali w układzie szachownicowym, na pustych polach projektując minisadzawki, baseny i kompozycje zieleni. W strefie kameralnej zaprojektowano 80 apartamentów. Wszystkie lokale w ramach projektu Karkonosze Springs oferowane są jako inwestycyjne. Do wyboru są mieszkania jedno-, dwu i trzypokojowe (odpowiednio o powierzchni 17, 30 i 52 m²). Inwestorem całego kompleksu jest spółka Karkonosze Springs, należąca do grupy Europlan.

Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].
Najdziwniejsze hotele na świecie: TOP 10 Urlop w rurze kanalizacyjnej, na platformie wiertniczej lub w beczce po winie? Może takie atrakcje czekają właśnie na Ciebie! Przedstawiamy zestawienie 10 najdziwniejszych hoteli na świecie.
Good Spot: mobilny hotel na czas pandemii projektu Polaków Good Spot to pierwsza sieć mobilnych hoteli w naszym kraju. Funkcjonalne pokoje powstają w wyniku adaptacji wycofanych z rynku naczep chłodniczych, a za całym projektem stoi młode biuro architektoniczne Znamy się.
Zespół hotelowy w Wiśle projektu Franta Group Pracownia Franta Group zwyciężyła w konkursie inwestorskim na projekt nowego hotelu w Wiśle. Zespół pięciu oblicowanych drewnem pawilonów nawiązywać ma do przeskalowanych górskich chat.
IBB Grand Hotel Lublinianka według Toya Design Zabytkowy  Grand Hotel Lublinianka przeszedł ostatnio metamorfozę. W historycznych wnętrzach pojawiły się m.in. graficzne motywy nawiązujące do architektonicznych reliefów widniejących na elewacjach kamienic Lublina.