Architektura MuratorProjektyZespół mieszkalny Riverview w Gdańsku

Zespół mieszkalny Riverview w Gdańsku

Rozpoczęła się realizacja kolejnej inwestycji mieszkaniowej nad Motławą. Zespół zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski.

Zespół mieszkalny Riverview w Gdańsku
Widok od strony Motławy. Między budynkami pozostawiono otwarcia zapewniające widok na rzekę, wyspę Ołowiankę oraz Stare Miasto również z wnętrza zespołu
Fot.: serwis prasowy

Osiedle powstaje u zbiegu ul. Na Stępce i Angielska Grobla, w bezpośrednim sąsiedztwie Wyspy Spichrzów i Ołowianki. W skład zespołu wejdzie 7 obiektów podzielonych na część wyższą i niższą, przez co od strony rzeki tworzyć będą wieloplanową kompozycję, nawiązującą do gęstej zabudowy hanzeatyckich miast. Kompleks zaoferuje 282 lokale w różnych konfiguracjach: od kawalerek po penthouse’y i mieszkania dwupoziomowe. Największe z nich, z widokiem na rzekę, dysponować będą powierzchnią ponad 135 m2. W obrębie założenia projektanci przewidzieli też ogród dla mieszkańców z małą architekturą, zbiornikiem retencyjnym, placem zabaw i plenerową siłownią. Powierzchnia użytkowa całego zespołu wyniesie ponad 14,6 tys. m2. Jego inwestorem i deweloperem jest firma Vastint Poland.

Zakończenie realizacji: 2019

Zespół mieszkalny Riverview w Gdańsku
Teren inwestycji to jedna z ostatnich wolnych działek przy nabrzeżu Motławy w centrum
Fot.: serwis prasowy
Centrum Południe we Wrocławiu projektu APA Wojciechowski Zakończono realizację I etapu kompleksu Centrum Południe we Wrocławiu według projektu warszawskiej pracowni APA Wojciechowski. Na terenie inwestycji zastosowany zostanie tzw. zielony beton.
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
The Park Kraków: nowy zespół biurowy projektu APA Wojciechowski Na krakowskim Podgórzu, przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, powstaje kompleks biurowy The Park Kraków. Przestrzeń między budynkami zostanie wyłączona z ruchu samochodowego i zagospodarowana w formie ogólnodostępnego parku miejskiego.
Elektrownia Powiśle: architektura i miasto według APA Wojciechowski Architekci Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac projektowych Elektrownia Powiśle została udostępniona mieszkańcom. Po zmodernizowanym zespole oprowadzili nas projektanci z APA Wojciechowski Architekci [GALERIA].
Rozmowa z Szymonem Wojciechowskim, współautorem siedziby biura architektonicznego APA Wojciechowski Budynek jest piękny tylko wtedy, gdy żyje i jest wypełniony ludźmi. Architektura to tworzenie ram do życia – o projektowaniu dla zrównoważonego rozwoju, pracy w międzynarodowym zespole oraz kompromisach między ekologią, estetyką i ekonomią z Szymonem Wojciechowskim rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Pracownia APA Wojciechowski w Warszawie Zespół zabudowań pofabrycznych Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „Grochów” został zmodernizowany zgodnie z projektem APA Wojciechowski według wytycznych konserwatora. Na własną siedzibę architekci zaadaptowali budynek w północno-wschodnim narożniku, a pomieszczenia nazwali zgodnie z alfabetem fonetycznym NATO. To nawiązanie do obecnej funkcji sal, jak i do dawnego, militarnego przeznaczenia obiektu – pisze Maja Mozga-Górecka.