Architektura MuratorProjektyZespół mieszkalny Riverview w Gdańsku

Zespół mieszkalny Riverview w Gdańsku

Rozpoczęła się realizacja kolejnej inwestycji mieszkaniowej nad Motławą. Zespół zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski.

Zespół mieszkalny Riverview w Gdańsku
Widok od strony Motławy. Między budynkami pozostawiono otwarcia zapewniające widok na rzekę, wyspę Ołowiankę oraz Stare Miasto również z wnętrza zespołu
Fot.: serwis prasowy

Osiedle powstaje u zbiegu ul. Na Stępce i Angielska Grobla, w bezpośrednim sąsiedztwie Wyspy Spichrzów i Ołowianki. W skład zespołu wejdzie 7 obiektów podzielonych na część wyższą i niższą, przez co od strony rzeki tworzyć będą wieloplanową kompozycję, nawiązującą do gęstej zabudowy hanzeatyckich miast. Kompleks zaoferuje 282 lokale w różnych konfiguracjach: od kawalerek po penthouse’y i mieszkania dwupoziomowe. Największe z nich, z widokiem na rzekę, dysponować będą powierzchnią ponad 135 m2. W obrębie założenia projektanci przewidzieli też ogród dla mieszkańców z małą architekturą, zbiornikiem retencyjnym, placem zabaw i plenerową siłownią. Powierzchnia użytkowa całego zespołu wyniesie ponad 14,6 tys. m2. Jego inwestorem i deweloperem jest firma Vastint Poland.

Zakończenie realizacji: 2019

Zespół mieszkalny Riverview w Gdańsku
Teren inwestycji to jedna z ostatnich wolnych działek przy nabrzeżu Motławy w centrum
Fot.: serwis prasowy
Skyliner: zwiedzanie obiektu i wykład pracowni APA Wojciechowski Virus Studio zaprasza na wykład Michała Sadowskiego z pracowni APA Wojciechowski. Spotkanie połaczone będzie ze zwiedzaniem 195-metrowego Skylinera na warszawskiej Woli.
Osiedle Neo Natolin w Warszawie projektu APA Wojciechowski Architekci Trwa budowa osiedla Neo Natolin na warszawskim Wilanowie. Zespół według projektu biura APA Wojciechowski Architekci docelowo będzie się składał z 300 domów w zabudowie bliźniaczej.
W nowym formacie: biurowiec Format w gdańskiej Oliwie Biurowiec Format w Gdańsku składa się z dwóch, niejako przenikających się brył. Projektanci z APA Wojciechowski Architekci decydowali, że każda z części będzie miała elewacje w innym kolorze: czekoladowym i jasnobeżowym. To nawiązanie do pobliskiej fabryki  czekolady „Bałtyk” i historycznych budynków stacji Gdańsk Oliwa.
Skyliner: wieżowiec przyszłości z fasadami WICTEC marki WICONA Skyliner, flagowa inwestycja Grupy Karimpol projektu APA Wojciechowski, to jeden z najbardziej imponujących obiektów architektonicznych w Polsce, zarówno pod względem wysokości, jak i zastosowanych technologii. Wysokościowiec został zrealizowany w oparciu o rozwiązania i technologie spełniające wymagania zrównoważonego budownictwa. Marka WICONA dostarczyła fasady elementowe WICTEC.
Osiedle Portowo w Poznaniu: zespół mieszkaniowy nad Wartą projektu APA Wojciechowski Osiedle Portowo w Poznaniu zaplanowano na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad Wartą. W ramach inwestycji powstanie w sumie 47 budynków oferujących blisko 1800 mieszkań.
Elektrownia Powiśle z MIPIM Award 2021! Przebudowa i modernizacja Elektrowni Powiśle w Warszawie według projektu biura APA Wojciechowski Architekci zdobyła główną nagrodę w MIPIM Awards 2021 w kategorii Best Mixed-Use Development. MIPIM Awards, nazywane często oskarami branży nieruchomości, przyznawane są od przeszło 30 lat podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes.