Architektura MuratorProjektyZespół oświatowy w Ursusie

Zespół oświatowy w Ursusie

Rozpoczęła się realizacja największej od lat inwestycji oświatowej w warszawskim Ursusie. Projekt budynku opracowało biuro Piotr Bujnowski – Architekt.

Zespół oświatowy w Ursusie
Powierzchnia użytkowa nowego budynku wyniesie 9320 m2. W ramach inwestycji powstanie podstawówka z dwiema dużymi salami gimnastycznymi i trzy boiska sportowe.

Nowy obiekt powstaje przy ul. Dzieci Warszawy 42, na terenie Zespołu Szkół nr 42, w którego skład wchodzi dziś technikum, zawodówka i liceum dla dorosłych. W budynku znajdzie się szkoła podstawowa dla 850 uczniów, dwie sale sportowe, a także niezależnie funkcjonujące przedszkole oraz dom kultury i biblioteka. Inwestycja realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Zorganizowany przez władze dzielnicy przetarg wygrała firma Skanska, która do współpracy zaprosiła pracownię Piotra Bujnowskiego, współautora m.in. biurowca Zebra Tower w Warszawie („A-m” 08/2011). W centrum dwukondygnacyjnego budynku znajdzie się przestrzenny hol, wokół którego zorganizowane zostaną główne funkcje. W szkołe przewidziano łącznie 42 sale lekcyjne, 6 sal do zajęć indywidualnych, bibliotekę z czytelnią, gabinet lekarski, pomieszczenia gospodarcze, sanitarne, administracyjne, a także zaplecze cateringowe ze stołówką. Zaplanowano też energooszczędne instalacje w postaci paneli słonecznych, które wspomogą ogrzewanie wody na użytek szkoły oraz system odzyskiwania tzw. wody szarej.

Zakończenie realizacji: 2018

Szkoła w Wilanowie / Warszawa Zespół publicznej szkoły podstawowej reprezentuje tradycyjną edukację, niemniej oferuje uczniom inspirujące przestrzenie charakterystyczne dla szkół prywatnych. O nowej realizacji biura Bujnowski Architekci pisze Krzysztof Mycielski.
Rusza budowa Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy W 2022 roku ma zostać oddana do użytku Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy według konkursowego projektu Piotra Bujnowskiego z zespołem. Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał właśnie umowę na budowę obiektu.
Wyniki konkursu na projekt szkoły przy ul. Świderskiej w Warszawie Na warszawskiej Białołęce powstanie nowa szkoła! Władze dzielnicy rozstrzygnęły właśnie konkurs na projekt podstawówki przy ul. Świderskiej w Warszawie. Zwyciężyła koncepcja pracowni Bujnowski Architekci.
Nowy Universal, czyli Widok Towers w Warszawie Trwa realizacja 90-metrowego wysokościowca w centrum Warszawy według projektu Piotra Bujnowskiego i Martina Troethana. Budynek zastąpi dawną siedzibę Centrali Handlu Zagranicznego Universal o wysokości zaledwie 50 metrów.
Nowa szkoła w Miasteczku Wilanów Pracownia Piotr Bujnowski Architekt przygotowała koncepcję nowej szkoły, która planowana jest w Wilanowie Zachodnim. Dwupiętrowy budynek z sala gimnastyczną pomieścić ma 750 uczniów
Konkurs na siedzibę Wydziału Psychologii UW - wyniki Pierwsza nagroda w konkursie na nowy budynek wydziału, który ma stanąć na kampusie Ochota, przypadła pracowni Piotr Bujnowski Architekt we współpracy z Projekt Praga.