Architektura MuratorProjektyZespół pensjonatów w Karpaczu

Zespół pensjonatów w Karpaczu

W Karpaczu rozpoczęła się budowa dwóch nowych pensjonatów. Za ich projekt odpowiada studio de.materia.

Zespół pensjonatów w Karpaczu
W każdym pensjonacie znajdzie się apartament przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Budynki powstają przy ul. Wilczej na osiedlu Wilcza Poręba w południowej części Karpacza, tuż przy granicy z rozległym lasem, skąd roztacza się spektakularny widok na pobliską Śnieżkę. W ramach inwestycji zaplanowano dwa czterokondygnacyjne obiekty: jeden z ośmioma apartamentami, o powierzchni użytkowej wynoszącej 446 m2, drugi z siedmioma apartamentami i parkingiem podziemnym o powierzchni 565 m2. Pensjonaty mają działać bezobsługowo, czyli pozbawione będą tradycyjnego systemu recepcyjnego na rzecz samoobsługowego bookingu i kart dostępu. Na każdym piętrze znajdą się dwa apartamenty z salonem i kuchnią oraz sypialnią i łazienką – tłumaczy Adam Wysocki prowadzący studio de.materia. Konstrukcję kondygnacji podziemnej i parteru zaplanowano z żelbetu, pięter powyżej z drewna klejonego, przy czym cokół oblicowany zostanie łamanym granitem z lokalnego kamieniołomu, a elewacje i dach mają być wykończone modrzewiem.

Zakończenie realizacji 2018

Tagi:
Nobu Hotel Warsaw: zaglądamy do środka nowego hotelu projektu medusa group [GALERIA] Nobu Hotel Warsaw projektu medusa group został już oficjalnie otwarty. Jak prezentuje się w środku? Jak wyglądają wnętrza Nobu Hotel Warsaw?
Ibis Styles Sarajevo z wnętrzami polskich projektantów We wnętrzach hotelu Ibis Styles Sarajevo projektanci z wrocławskiej pracowni MIXD wykorzystali motywy nawiązujące między innymi do zimowej olimpiady z 1984 roku – wydarzenia, które mieszkańcy stolicy Bośni i Hercegowiny do dziś wspominają z nostalgią. Obiekt znalazł się właśnie w finale międzynarodowego konkursu HD Awards, organizowanego przez amerykański magazyn „Hospitality Design”.
Hotel na Wyspie Spichrzów Wyspa Spichrzów, która świadczyła kiedyś o potędze handlowej Gdańska, po zniszczeniach wojennych długo pozostawała zaniedbana. Aktualnie wobec turystyfikacji Głównego Miasta została przekształcona w wyspę hoteli i apartamentów. O realizacji Holiday Inn Gdańsk - City Centre projektu RKW Architektur + piszą Jerzy S. Majewski i Daniel Załuski, a o historii wyspy Tomasz Żylski.
Hotel PURO Warszawa Centrum W Warszawie oddano do użytku kolejny hotel projektu Jemsów! Ośmiokondygnacyjny budynek stanął przy ul. Widok w samym centrum miasta.
Hotel Puro w Łodzi O hotelu, który domknął kwartał starej, kamienicznej zabudowy, wypełniając narożną działkę w pobliżu pałacu Izraela Poznańskiego, Manufaktury i parku Staromiejskiego, pisze Katarzyna Waloryszak.
Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA] Przy Tamce, naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina, stanął 12-kondygnacyjny hotel projektu warszawskiej pracowni AGK Architekci.