Architektura MuratorProjektyZespół pensjonatów w Karpaczu

Zespół pensjonatów w Karpaczu

W Karpaczu rozpoczęła się budowa dwóch nowych pensjonatów. Za ich projekt odpowiada studio de.materia.

Zespół pensjonatów w Karpaczu
W każdym pensjonacie znajdzie się apartament przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Budynki powstają przy ul. Wilczej na osiedlu Wilcza Poręba w południowej części Karpacza, tuż przy granicy z rozległym lasem, skąd roztacza się spektakularny widok na pobliską Śnieżkę. W ramach inwestycji zaplanowano dwa czterokondygnacyjne obiekty: jeden z ośmioma apartamentami, o powierzchni użytkowej wynoszącej 446 m2, drugi z siedmioma apartamentami i parkingiem podziemnym o powierzchni 565 m2. Pensjonaty mają działać bezobsługowo, czyli pozbawione będą tradycyjnego systemu recepcyjnego na rzecz samoobsługowego bookingu i kart dostępu. Na każdym piętrze znajdą się dwa apartamenty z salonem i kuchnią oraz sypialnią i łazienką – tłumaczy Adam Wysocki prowadzący studio de.materia. Konstrukcję kondygnacji podziemnej i parteru zaplanowano z żelbetu, pięter powyżej z drewna klejonego, przy czym cokół oblicowany zostanie łamanym granitem z lokalnego kamieniołomu, a elewacje i dach mają być wykończone modrzewiem.

Zakończenie realizacji 2018

Tagi:
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.
Przebudowa hotelu Harenda / Warszawa Wyzwaniem było dostosowanie neoklasycznego budynku do współczesnych standardów hotelowych. Architektom zależało przede wszystkim na odzwierciedleniu historii oraz wielkomiejskiego charakteru miejsca, a także otwarciu się na miasto. O przebudowie warszawskiego hotelu Harenda pisze Marcin Garbacki.
Hotel The Bridge Wrocław: zaglądamy do środka Mgallery Hotel na Ostrowie Tumskim Na wrocławskim Ostrowie Tumskim stanął pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wrocław Mgallery. Za projekt obiektu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – medusa group.
Nie projektujemy dla siebie i swoich ambicji: rozmowa z Wojciechem Witkiem z Iliard Architecture & Interior Design Architektura i projektowanie wnętrz na pewno są efektem współpracy i zrozumienia wielu różnych potrzeb. Jest to bardzo trudne zadanie, którego nikt nie uczy na studiach – o projektowaniu hoteli w dobie pandemii, zmianach, jakie czekają nas w najbliższej przyszłości i potrzebie ciągłego uczenia się z Wojciechem Witkiem, współzałożycielem biura Iliard Architecture & Interior Design, rozmawia Krzysztof Król.
Hotel ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim projektu MTA Architekci Dawny hotel Laureat w Tomaszowie Lubelskim przeszedł spektakularną metamorfozę. Za przebudowę obiektu z lat 80. odpowiada pracownia MTA Architekci Mateusza Tańskiego.
Apartamenty na Wilczej Porębie projektu studio de.materia Dwa nowe apartamenty na Wilczej Porębie w Karpaczu zaprojektowało studio de.materia z Poznania. Obiekty, inspirowane tradycyjną architekturą drewnianych schronisk górskich oraz domów karkonoskich z przełomu XIX i XX wieku, oferują nowoczesną przestrzeń wypoczynku i spektakularny widok na pobliską Śnieżkę.