Architektura MuratorProjektyZespół wielorodzinny R4 w Warszawie

Zespół wielorodzinny R4 w Warszawie

Na warszawskich Włochach powstaje zespół willi miejskich projektu pracowni Paweł Lis Architekci.

Zespół wielorodzinny R4 w Warszawie. Wille
Zespół wielorodzinny R4 w Warszawie. Przy lokalach na drugiej i trzeciej kondygnacji architekci zaprojektowali duże tarasy i balkony, a przy mieszkaniach w parterze – prywatne ogródki; il. Zvavo

Inwestycja realizowana jest przy ul. Ryżowej 4 na Starych Włochach. W każdym z trzech budynków znajdzie się osiem mieszkań o powierzchni od ok. 41 do 115 m2 oraz podziemny garaż, a w parterze willi od strony ulicy dodatkowo lokale usługowe. Przewidziano też mieszkania dwupoziomowe, o powierzchni 74 m2, przy czym wszystkie będą mieć ponadstandardową wysokość trzech metrów.

W nawiązaniu do pobliskiej zabudowy z okresu międzywojnia, elewacje oblicowane zostaną ręcznie formowaną cegłą klinkierową. Architekci zaprojektowali też zielone dachy typu ekstensywnego, składające się z osobnych warstw wegetacyjnej i drenażowej, rozdzielonych włókniną filtracyjną. Inwestorem kompleksu jest firma MarsInvestment. Zakończenie realizacji: 2017

Tagi:
Bliżej Wisły: Krzysztof Mycielski o Elektrowni Powiśle Projektanci zadbali, aby czytelna była tu każda epoka minionego stulecia, która odcisnęła piętno na architekturze zabytku oraz by nowe budynki stylistycznie tkwiły we współczesności. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Krzysztof Mycielski.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – nominacje Inicjatywa Architekci dla Klimatu, modernizacja Muzeum Woli, dom przy Potockiej, kompleks P4 z hotelem Vienna House, EKOpark w Ursusie czy nowe stacje  metra na Targówku: po wielu spotkaniach i wizytach studyjnych w terenie jury VI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy wyłoniło 18 realizacji nominowanych do nagród głównych. Teraz głos mają mieszkańcy.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Hala Gwardii do remontu: miasto ogłasza kolejny przetarg w formule PPP Władze Warszawy szykują wielki remont Hali Gwardii. Właśnie ogłosiły postępowanie na wybór partnera, który wykona prace projektowe i remontowe, a docelowo zajmie się utrzymaniem wschodniej Hali Mirowskiej – tzw. Hali Gwardii.
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.