Architektura MuratorProjektyŻoliborska willa według projektu biura Bulanda, Mucha – Architekci

Żoliborska willa według projektu biura Bulanda, Mucha – Architekci

Na Starym Żoliborzu, u zbiegu ulic Mickiewicza i Mścisławskiej w Warszawie, powstaje willa inspirowana międzywojennym modernizmem. Za projekt obiektu odpowiada pracownia Bulanda, Mucha – Architekci.

Żoliborska willa według projektu biura Bulanda, Mucha – Architekci

W dwupiętrowym budynku zaplanowano sześć luksusowych apartamentów wykończonych wysokiej klasy materiałami. Współczesna architektura i nowoczesny detal nawiązują do charakteru Żoliborza Dziennikarskiego. Wyjątkowość tej inwestycji podkreśla jej kameralność i dobór proponowanych rozwiązań. Jest to nieduża, miejska willa, jakich brakuje w tej części miasta. Inwestor od początku współpracy z nami stawiał na wysoką jakość użytych materiałów, harmonię z otoczeniem, a także na wyjątkowo funkcjonalnie zaplanowane pomieszczenia dla przyszłych właścicieli. Na dzisiejszym rynku nieruchomości deweloperskich tego rodzaju inwestycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem – mówi Włodzimierz Mucha, autor projektu oraz partner w firmie Bulanda, Mucha – Architekci.

W obiekcie znajdą się apartamenty z tarasami i ogródkami na parterze. Pomieszczenia są jasne – duże przeszklenia, sięgające niemal do sufitu, wprowadzają światło i przestrzeń do ponad trzymetrowych wnętrz. Posadzki to tzw. gorseciki, charakterystyczne dla Warszawy lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

Modernizacja hali Gwardii w Warszawie Dawna hala Gwardii zostanie zaadaptowana na funkcje targowe według koncepcji biura Bulanda, Mucha Architekci.
Hala Gwardii od-Nowa według projektu Bulanda, Mucha Architekci Po fali krytyki, jakie wywołała komercjalizacja hali na Koszykach, władze Warszawy postanowiły stworzyć egalitarną przestrzeń targową w innym zabytkowym obiekcie handlowym. Wkrótce dawną funkcję odzyska tzw. hala Gwardii.
Plac w Polanicy-Zdroju Konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej tzw. Małego Rynku w Polanicy-Zdroju wygrała pracownia Bulanda, Mucha Architekci.
Chmielna 25 - znak w przestrzeni miejskiej Autorzy podjęli odważną grę, balansując między tradycją warszawskiej kamienicy a agresywną ekspresją współczesnej ulicy.
Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha laureatami Honorowej Nagrody SARP Jedną z najważniejszych nagród przyznawanych polskim architektom, honorującą całokształt twórczości, otrzymają w tym roku Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha.
Apartamentowiec w centrum Warszawy Pastisz historycznej kamienicy, trawestację socrealistycznych detali kamiennych, neomodernistyczne pasy loggii i jeszcze więcej udało się połączyć w jednym apartamentowcu w centrum Warszawy.