Architektura MuratorRealizacjeAkademia Kulinarna projektu mode:lina

Akademia Kulinarna projektu mode: lina

Poznańska pracownia mode:lina opracowała projekt wnętrza Akademii Kulinarnej w Łodzi. Utrzymana w industrialnym charakterze sala przypomina niewielkie studio telewizyjne, w którym centralne miejsce zajmuje kuchnia.

Akademia Kulinarna Bidfood Farutex
Fot. Marcin Ratajczak (www.pfmarcinratajczak.fott.pl)
Akademia Kulinarna Bidfood FarutexŁódź
Autorzymode:lina™
Zespół projektowyPaweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
Data ukończenia realizacji:styczeń 2017
Powierzchnia: 100 m²

Akademia Kulinarna Bidfood Farutex to miejsce, gdzie profesjonalni kucharze doskonalą swoje umiejętności. Zajęcia i pokazy odbywają się w kilku miastach w Polsce. Projekt aranżacji wnętrz najnowszej sali powstał według projektu poznańskiej pracowni mode:lina.

Siedzibę akademii zaprojektowano z myślą zarówno o wykorzystaniu do prezentacji i warsztatów kulinarnych czy sommelierskich oraz w celu organizacji spotkań w większym gronie. Służy temu widownia dla ponad 40 osób. Ze względu na fakt, że kucharz gra podczas pokazów pierwsze skrzypce, architekci zaproponowali wyeksponowaną kuchnię, którą umieszczono na wyspie stworzonej ze stylizowanych biało-czarnych płytek.

U góry kuchnia zwieńczona jest czarną kratownicą z kompletnym osprzętem multimedialnym, dzięki któremu goście mogą śledzić proces powstawania posiłków na telewizorach i wysuwanym ekranie. Czarna stalowa konstrukcja posłużyła również do stworzenia regałów z drewnianymi kubikami, przystosowanymi do przechowywania win. Neony nad regałami ułatwiają odnalezienie butelki z wybranego zakątka świata.

Tagi:
Amfiteatr przy biurowcu Adgar BIT Monofukcyjność i brak atrakcyjnych przestrzeni publicznych to największe problemy biurowego zagłębia na Służewcu, nazywanego też często warszawskim Mordorem. Z inicjatywy firmy Adgar już wkrótce powstanie tam amfiteatr, w którym organizowane będą różnorodne wydarzenia dla mieszkańców. Projekt obiektu przygotowała poznańska pracownia mode:lina.
Stary Browar po nowemu: trwa rearanżacja wnętrz według projektu mode:lina™ Architekci z pracowni mode:lina™ całkowicie przebudowali piętro gastronomiczne w atrium Starego Browaru. To pierwsza z planowanych w najbliższym czasie dużych zmian, nad których projektem czuwa poznańska pracownia.
Polacy z nagrodą w Monachium Pracownia mode:lina™ została uhonorowana nagrodą ICONIC Awards 2017. Jury doceniło projekt aranżacji wnętrz dla oddziału firmy Opera Software we Wrocławiu
Sklep rowerowy VÈLO7 W sklepie VÈLO7 rowerowe inspiracje widoczne są we wszystkich elementach wnętrza - od rzutu przez rozwiązania przestrzenne aż po identyfikację wizualną. Projekt opracowała poznańska pracownia mode:lina.
Fence house - dom jednorodzinny pod Poznaniem Zamknięty od strony ulicy, od strony ogrodu dom otwiera się na zielone otoczenie. Charakterystyczna bryła powstała w wyniku wyraźnego funkcjonalnego podziału na strefy rodziców i dzieci. Projekt opracowała pracownia mode:lina.
Opera Software - polski projekt nagrodzony we Frankfurcie Pracownia mode:lina otrzymała jedną z nagród głównych w międzynarodowym konkursie Finest Interior Award 2016. Doceniony projekt to wnętrza biur norweskiej firmy Opera Software we Wrocławiu.